Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Лондонський суд заморозив активи Коломойського через російську нафтову компанію - Bloomberg

Видання зазначило, що заморожування активів відбудеться по всьому світу.

Лондонський суд за позовом російської компанії "Татнефть" видав ордер на заморозку активів українського бізнесмена та екс-голови Дніпропетровської ОДА Ігоря Коломойського й ще трьох українських бізнесменів на суму 380 мільйонів доларів.

Про це пише Bloomberg.

Видання зазначило, що заморожування активів відбудеться по всьому світу. Відповідно до постанови лондонського суду, воно передбачає низку об'єктів нерухомості в Лондоні, якими володіє ще один фігурант позову "Татнефти" - Геннадій Боголюбов.

"Татнефть" повідомила про ініціювання судового розгляду в Англії проти українських бізнесменів у справі про постачання нафти на Кременчуцький НПЗ учора - 21 квітня. Компанія хоче відшкодування 334 млн доларів збитків і відсотки. 

Своєю чергою адвокат Боголюбова Алі Малек в суді заявив, що "Це несвіжа вимога, на підставі історичних подій". "Ми вважаємо, тут є реальна можливість того, що у претензії закінчився термін давності," - зазначив він.

Також у позові фігурують Олександр Ярославський та Павло Овчаренко. "Татнефть" стверджує, що в 2009 році бізнесмени нібито шахрайським шляхом привласнили кошти, що належали компанії за нафту, поставлену на Кременчуцький НПЗ, який належить "Укртатнафті".

Російська компанія звернулася в міжнародний суд з позовом до України на суму понад мільярд доларів у 2008 році: вважала, що вона порушила права "Татнефти" як акціонера. У липні 2014 року Міжнародний комерційний арбітражний суд в Парижі задовольнив позов російської компанії на суму 100 мільйонів доларів. Однак президент Татарстану Рустам Мінніханов в кулуарах гайдарівського форуму в січні цього року стверджував, що кошти нібито не були перераховані. Апеляційний суд Парижа 18 жовтня розпочне розгляд по суті скарги України на рішення міжнародного арбітражу.

"Татнефть" - одна з найбільших нафтових компаній Росії. 

Раніше повідомлялося, що Постійна палата третейського суду в Гаазі заявила, що розгляне позов українського бізнесмена Ігоря Коломойського проти Російської Федерації, який стосується міжнародного аеропорту в анексованому Криму.

Компанія Коломойського мала контракт, за яким мала права експлуатувати пасажирський термінал у міжнародному аеропорту Севастополя до 2020 року. У позові бізнесмен вимагає відшкодувати суму доходів, які він втратив після того, як незаконна кримська влада "націоналізувала" аеропорт. Сума збитку, за повідомленнями, склала 15 мільйонів доларів. Росія, виходячи з позову, порушила двосторонні домовленості.

Москва вже заявила, що це справа не перебуває в юрисдикції Міжнародного арбітражного суду в Гаазі.

Також відомо, що "Укрнафта" подала в гаазьку Постійну палату третейського суду (ППТС) позов проти Росії. У компанії уточнили, що справа стосується незаконного захоплення АЗС на території окупованого Криму.

Згодом структури українського бізнесмена Ігоря Коломойського, включаючи хімічне підприємство "Дніпроазот", подали новий позов до Росії у Постійний третейський суд у Гаазі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції