Льовочкін був співвласником банку, причетного до відмивання понад 20 млрд доларів - ЗМІ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Льовочкіни були нібито були співвласниками Trasta Komercbanka.

Народні депутати від “Опозиційної платформи – За життя” Сергій Льовочкін та Юлія Льовочкіна через довірених осіб були співвласниками банку Trasta Komercbanka, який причетний до масштабної схеми, що дозволила вивести з Росії мільярди доларів.

Про це 5 листпада пише Сліство.Інфо з посиланням на на дані розслідування OCCRP.

За допомогою тіньової фінансової оборудки, яка отримала назву "мегапральня", з російських банків на фіктивні компанії було виведено понад $20 млрд. Як вказують розслідувачі, це були гроші організованої злочинності або кошти, виведені з бюджету РФ впродовж 2011−2014 років.

Уперше про цю схему повідомили журналісти OCCRP 2014 року. Одним із банків, через який виводили кошти, був саме латвійський Trasta Komercbanka.

Як дізналися журналісти, трохи менше десяти відсотків Trasta Komercbanka належали громадянину США Чарльзу Трехерну. Однак, як стало відомо з листувань Льовочкіних, Трехерн фактично управляв їхнім сімейним бізнесом. Під наглядом Юлії Льовочкіної він керував майже 40 офшорними фірмами, французькою віллою та колекцією творів мистецтва, які їм належали.

Трехерн мав приховувати, що екскерівник Адміністрації Президента часів Януковича та його сестра — народна депутатка володіють цими активами. Саме тому він та інші люди виступали довіреними особами для впливових політиків. 

“Ніде і ніколи не варто використовувати ім’я керівників. Усі політики повинні стояти осторонь бізнесу протягом трьох-п’яти поколінь”, — зазначав Трехерну в електронному листі один із юристів сім’ї Льовочкіних. 

Ще одним співвласником Trasta Komercbanka був ексрегіонал та діловий партнер Льовочкіних Іван Фурсін. Йому належали ще 33% банку. Ще 43% банку належали гендиректору банку Ігорю Буймістеру, якого журналісти також називають бізнес-партнером Льовочкіних.

Також, як встановили розслідувачі, 2010 року Трехерн пояснював секретареві Юлії Льовочкіній, як правильно скласти підроблений контракт. З його допомогою потім перераховували кошти через через офшорну компанію Lynform Capital, яка також фігурувала в розслідуванні про “мегапральню”.

Нагадаємо, у Латвії Рада Комісії ринку фінансів і капіталу прийняла рішення встановити обмеження на дії АТ "Trasta komercbanka", головним акціонером якого є Іван Фурсін, неофіційна "права рука" екс-глави Адміністрації президента Сергія Льовочкіна.

Залиште свій коментар

Вибір редакції