"Луганськтепловоз" могли продати за 800 мільйонів

Експерти в галузі приватизації вважають, що луганський завод держава могла продати набагато дорожче, але не зробила це через змову.

Фахівці в галузі приватизації вбачають наявність змови між учасниками конкурсу з продажу державного пакета акцій ВАТ "Холдингова компанія "Луганськтепловоз".

Колишній голова Фонду держмайна України, депутат від фракції "НУ-НС" Олександр Бондар заявив, що  вважає, що конкурс проведено під заздалегідь визначеного переможця, а "Луганськтепловоз" міг бути проданий удвічі дорожче.

"Я був присутній на конкурсі з продажу "Луганськтепловозу". По-моєму, 410 мільйонів гривень складно назвати реальною ціною такого підприємства, як, власне, і сам конкурс складно назвати аукціоном. Це знущання. Судіть самі: до участі в конкурсі ФДМ допустив двох учасників. Стартова ціна "Луганськтепловозу" - 400 млн. грн. Перший учасник - Об'єднання ім. Фрунзе бізнесмена Костянтина Григоришина - хоче купити підприємство за стартовою ціною. Другий учасник - "Брянський машинобудівний завод" (належить "Трансмашхолдингу") - запропонував 410 млн. грн. Після цього ніхто картку не піднімав. Жодних торгів. Без сумніву, переможець був заздалегідь визначений. Другий учасник просто подав заявку на 400 млн. і не став піднімати картку. Як це ще можна назвати? Навіщо він тоді 400 млн. вносив як заставу? Щоб посидіти і не підняти картку?"

На думку Бондаря, на нормальних торгах ціна могла сягнути 800 мільйонів гривень. "Хоча би пару разів підняли картку, щоб зобразити: щось відбувається більш-менш нормально. Після цього конкурсу в мене склалося чітке враження, що влада готова за тим саме сценарієм продати й "Укртелеком", - заявив Бондар.

У свою чергу, на високу ймовірність наявності домовленостей між учасниками конкурсу вказує й аналітик інвестиційної компанії BG Capital Олександр Паращій. "Підприємство Григоришина, можна розглядати, як технічного учасника. "Луганськтепловоз" не є профільним для групи Григоришина активом. Відсутність інтересу до заводу з боку учасника підтвердило й небажання НВО ім. Фрунзе піднімати ціну на аукціоні", - вважає Паращій.

Нагадаємо, 15 червня "Брянський машинобудівний завод" придбав 76,001% акцій ВАТ "Холдингова компанія "Луганськтепловоз" за 410 млн. грн. Відзначимо, що Брянський машзавод вже cтановілся власником "Луганськтепловозу". 23 березня 2007 року ФДМ України визнав його переможцем конкурсу з продажу 76% підприємства, що було оскаржене компаніями, яких неправомірно не допустили до участі в приватизаційному конкурсі.

Пакет був проданий за 57,9 млн. дол. Однак у жовтні 2009 року за рішенням суду акції "Луганськтепловозу" були списані з рахунку Брянського машзаводу і зараховані на рахунок ФДМУ.

Читайте також:

Продаж "Луганськтепловозу" буде оскаржено в суді

Скандальний завод "Луганськтепловоз" знову придбали росіяни

Фонд держмайна визнав, що продав "Луганськтепловоз" задешево

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: