"Луганськтепловоз" знову став російським

Суд примусив Фонд держмайна віддати російській компанії "Луганськтепловоз".

Мирову угоду між Фондом держмайна і "Брянським машинобудівним заводом" затвердив сьогодні Господарський суд Києва. В рамках підписаного доровору російський інвестор знову отримає 76% акцій ВАТ "Луганськтепловозу".

Як раніше повідомлялося, "Брянський машзавод" виграв відкритий конкурс з продажу 76% держакцій "Луганськтепловозу" 15 червня 2010 року, запропонувавши за пакет 410 млн. гривень при стартовій ціні 400 млн. гривень.

У жовтні 2010 року Господарський суд Києва розірвав договору купівлі-продажу 76% акцій холдингової компанії "Луганськтепловоз", укладений між КК "БМЗ" та Фондом держмайна 29 червня 2010 року, проте російський інвестор оскаржив в Апеляційному суді це рішення.

15 грудня Кабінет міністрів вніс зміни до розпорядження від 21 липня, згідно з якими сторони укладуть мирову угоду і договір про залік зустрічних вимог, в рамках якого російський інвестор отримає 76% "Луганськтепловозу", а обидві сторони будуть звільнені від зустрічних грошових розрахунків.

ФДМ у 2007 році визнавав КК "Брянський машзавод" переможцем такого ж відкритого конкурсу.

Тоді російська компанія заплатила за пакет 292,505 млн. гривень при стартовій ціні 292 млн. гривень.

Проте українські ВАТ "Дніпровагонмаш" (основний акціонер - група "ТАС") і ВАТ "Марганецький ГЗК" (контролюється групою "Приват"), не допущені до конкурсу, домоглися судових рішень про недійсність договору купівлі-продажу.

У листопаді 2009 року пакет акцій був списаний з рахунку КК "Брянський машзавод" і повернутий на рахунок ФДМ.

Згодом російська компанія домоглася в Госпсуді Києва рішення про повернення їй сплаченої за пакет суми, але в доларовому вираженні (58 млн. доларів), тоді як при повторній покупці цього пакета, незважаючи на велику суму в гривнях, вартість пакета склала 51 млн. доларів.

Читайте також:

ГПУ передумала оскаржувати продаж "Луганськтепловоза"

У справу приватизації "Луганськтепловоза" встряла прокуратура

Фонд держмайна за рік "заробив" 8,5 мільярда

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: