Лукашенко: Білорусь заплатить Росії

Найближчими днями Білорусь заплатить 460 млн. доларів "Газпрому" за отриманий газ, заявив президент Білорусі Олександр Лукашенко.

Олександр Лукашенко
Lenta.ru
Порушуючи контракт, Білорусія в зазначений термін не здійснила оплату і не представила ніяких гарантій.
Найближчими днями Білорусь заплатить 460 млн. доларів "Газпрому" за отриманий газ, заявив президент Білорусії Олександр Лукашенко.

"Я дав доручення уряду взяти з резерву і заплатити 460 мільйонів доларів за російський газ. Це не сума для країни", - заявив Лукашенко.

В середу "Газпром", не дочекавшись обіцяних білоруською стороною грошей за вже поставлений газ, оголосив про скорочення з 3 серпня постачань Білорусі на 45% - до рівня фактичної оплати.

"Правда у нас оголиться резервний фонд, але нас готові виручити інші держави, той же (президент Венесуели Уго) Чавес і комерційні зарубіжні банки", - сказав Лукашенко.

Ціна для Білорусі на російський газ з початку року була підвищена з 46,68 долара до 100 доларів за тисячу кубометрів. Проте Мінську було надано відтермінування в оплаті - в першому півріччі 2007 року він оплачував 55% постачань газу, а з 1 липня повинен був перейти на 100-процентну оплату і погасити до 23 липня весь борг.

За даними "Газпрому", в січні-червні 2007 року була відтермінована оплата на суму 456,16 мільйона доларів. Порушуючи контракт, Білорусія в зазначений термін не здійснила оплату і не представила ніяких гарантій.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: