Лукашенко може закрити кордони Білорусі

Лукашенко закликав населення не панікувати через фінансову кризу, а працювати на благо країни.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що готовий закрити кордони країни у разі виникнення економічної катастрофи.

"Якщо взагалі буде катастрофа, ми взагалі закриємо кордони і купуватимемо по імпорту тільки те, що нам потрібно", - сказав Лукашенко.

"Але одягнутися і поїсти у нас є на що", - додав він, і запевнив, що до економічної катастрофи справа не дійде. "Декілька місяців, і ми вийдемо з цієї ситуації", - сказав він.

Глава держави також закликав населення не піддаватися паніці, а працювати на благо білоруського народу.

Як повідомлялося фінансова криза, та проблеми з валютою у країні виникли через діїі самої влади Білорусі. Напередодні президентських виборів у грудні 2010 були підвищені зарплати у бюджетній сфері. Вже тоді білоруський рубль похитнувся. Ще до виборів люди почали скуповувати стабільніші долари і євро. В результаті за 2010 рік золотовалютні резерви Білорусі зменшилися на 622 млн дол. (11%).

За перші 2 місяці 2011 року білоруси купили ще майже 1 млрд дол., у березні - 500 млн дол. Зневірившись задовольнити ажіотажний попит на тверді валюти, Нацбанк Білорусі 22 березня 2011 року перестав продавати банкам долари для подальшого перепродажу населенню.

Такими методами влада країни сподівалася врегулювати ситуацію з нестачею доларів і євро, але результатом стала ще більша валютна паніка.

Нагадаємо, що вчора, 16 червня, влада Білорусі збільшила зарплати бюджетників на 26,6%, всупереч вимогам Міжнародного валютного фонду заморозити ріст зарплат. На думку експертів такий крок влади може ще більше загострити фінансову кризу і прискорити зростання цін.

Читайте також:

Білорусь підвищить бюджетникам зарплати попри вказівки МВФ

Причиною девальвації в Білорусі назвали вибори Лукашенка

Білорусь оприлюднила план виходу з фінансової кризи

Білорусь отримає від Китаю більше мільярда доларів у кредит

Влада Білорусі почала вручну регулювати ціни на продукти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: