Лукашенко може зірвати аверс "Одеса-Броди"

Президент Білорусі Олександр Лукашенко може зірвати угоду про аверсний режим нафтопроводу "Одеса-Броди".

Дипломатична війна між Україною і Білоруссю, яку почав 26 квітня президент Білорусі Олександр Лукашенко, може коштувати Україні припинення аверсного використання нафтопроводу "Одеса-Броди". Таку думку виразив експерт Інституту енергетичних досліджень Юрій Корольчук.

"Де-факто "проект століття" по транспортуванню венесуельської нафти через Україну у Білорусь вже припинив свою діяльність. Де-юре і Україна, і Білорусь поки що дотримуються видимості роботи в цьому напрямі", - говорить експерт.

Він нагадав, що на 2011 рік "Укртранснафта" і "Білоруська нафтова компанія" підписали договір про постачання 4 млн тонн нафти. "Але нафтопровід "Одеса-Броди", що почав працювати 13 лютого в аверсному режимі вже через півтора місяці у кінці березня призупинив свою роботу. Фактично встигли тільки викачати 600 тис. тонн технологічної нафти Urals. Через деякий час білоруси знайшли "привід" - тритижневий ремонт Мозирського НПЗ, на який і постачається нафта.

Через три тижні постачання азербайджанської нафти (яка заміняє венесуельську) так і не поновилися. До того ж білоруси вирішили продовжити ремонт Мозирського НПЗ на два місяці в травні і червні. В результаті, за підсумками першого кварталу 2011 року "Укртранснафта" скоротила транзит нафти на 6% -до 4,7 млн тонн. І за підсумками року ризикує повторити торішній антирекорд - падіння транзиту нафти на 30% в порівнянні з 2009 роком", - відмітив Корольчук.

За його словами, ці "дивні рухи" навколо "Одеса-Броди" почалися у той момент, коли після підписання контракту з Україною Білорусь домовилися з Росією про відновлення безмитних постачань нафти.

Крім того, за словами експерта, ситуацію посилила вимога Євросоюзу не приймати Олександра Лукашенко в квітні в Києві днями пам'яті трагедії на Чорнобильській АЕС.

"За великим рахунком, якщо порівняти сухі цифри, то Україна отримала вдесятеро більше. Київ зібрав 550 млн євро на "чорнобильські проекти", а за рік прокачування нафти для Білорусі міг отримати близько 40 млн євро. Фактично, Віктор Янукович поміняв енергетичну дружбу з Олександром Лукашенко на аналогічну дружбу з ЄС", - пише Корольчук.

Читайте також:

Лукашенко звинуватив українську владу у "вошивості"

Азербайджанська нафта потекла до Білорусі через Україну

Білорусія відмовилась від нафтопроводу "Одеса-Броди"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: