Лукашенко наказав перекрити транзит російського газу в Європу

Олександр Лукашенко заявив, що "Газпром" розв'язав "газову війну" проти Білорусі, і дав розпорядження перекрити транзит газу до Європи.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко дав розпорядження перекрити транзит російського газу до Європи, поки "Газпром" його не оплатить.

"Поки не заплатять нам гроші за півроку, транзит газу не піде", - сказав Лукашенко на зустрічі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим у вівторок, 22 червня.

"Газпром" заборгував нам 260 мільйонів доларів, це разом з транзитом в травні", - заявив білоруський президент.

За його словами, "Газпром" це знає і визнає. "Ми їм винні 190 мільйонів доларів, вони ("Газпром") нам - 260 мільйонів доларів, і до абсурду доходить, що ми не сплачуємо цей борг", - сказав Лукашенко.

Білоруський президент запропонував "Газпрому" зробити взаєморозрахунок боргів.

"Не ми заборгували сьогодні "Газпрому", а "Газпром" заборгував Білорусі 70 мільйонів доларів, якщо провести розрахунок", - сказав Лукашенко і додав, що "вони" (російська сторона) "це визнали".

Останні заяви лідера Білорусі свідчать, що газовий конфлікт між Москвою та Мінськом набирає обертів. 22 червня "Газпром" ще на 15% збільшив обмеження постачань газу Білорусі за борги (таким чином, обсяги постачання палива були урізані загалом на 30%).

У відповідь на це Мінськ пригрозив відбирати газ з експортної газотранспортної системи, тобто призначений для європейських споживачів. Щоправда, пізніше міністерство енергетики країни заявило, що газ не відбирає. Натомість низку електростанцій республіка була змушена перевести на резервні види палива, зокрема на мазут. Поки що транзит газу до Західної Європи Білорусь здійснює в повному обсязі.

Якщо ж транзит таки буде призупинено, Росія матиме змогу прокачувати газ до Європи через Україну. Такий варіант розвитку подій прем'єр РФ Володимир Путін допустив ще напередодні.

Читайте також:

"Газпром" урізав постачання газу Білорусі на 30%

Лукашенко не помітив "газової війни" з Росією

Росія заспокоїла Європу: "білоруський" газ пустять через Україну

Путін готовий прокачувати газ через Україну замість Білорусі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: