Лукашенко наказав знайти альтернативу російському газу

Перед Білоруссю стоїть питання про надійне постачання нафти зі світових ринків і за різними маршрутами.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко на нараді з питань диверсифікації зовнішньоекономічної діяльності країни зажадав від уряду пошуку нових джерел і маршрутів постачань енергоносіїв.

Відкриваючи нараду, Лукашенко заявив, що Білорусь не може залежати від однієї держави, - чи то енергоресурси, сировина чи комплектуючі.

Як сказав Лукашенко, кілька років тому країна зайнялася пошуком альтернативи вуглеводневій російській сировині, почавши видобуток нафти у Венесуелі та Ірані.

Сьогодні, за словами білоруського президента, стоїть питання про надійне постачання нафти зі світових ринків і за різними маршрутами.

"Ми ні в якому разі не повинні повторити помилку, яка була з Росією", - заявив Лукашенко, маючи на увазі недавній білорусько-російський газовий конфлікт.

Лукашенко зустрівся з прем'єр-міністром Литви Андрюсом Кубілюсом і заявив, що "Газпром" продає газ дорожче тієї ціни, яка складається в Європі: "Ціну "Газпрому" втримати буде дуже складно, але це - їхні проблеми", - резюмував президент.

Було також заявлено, що Білорусь і Литва можуть побудувати в Клайпедському порту завод з розрідження газу, що є одним з напрямків енергетичної стратегії Мінська.

Лукашенко підкреслив, що Білорусь повинна опрацьовувати питання постачання в країну дешевого природного газу та інших енергоносіїв.

Читайте також:

Лукашенко зізнався, що йому краще працювати з Мєдвєдєвим, ніж з Путіним

Лукашенко: Росія прагне захопити держвласність Білорусії

"Газпром": у "газовій війні" Росії та Білорусі перемогла дружба

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: