Лукашенко пообіцяв подолати валютну кризу за 2 місяці

Лукашенко пообіцяв білорусам, що долари та євро скоро знову з'являться у обмінниках.

Ситуація на валютному ринку Білорусі буде врегульована через один-два місяця. Таку заяву зробив президент країни Олександр Лукашенко. "Через 1-2 місяці ми забудемо усі валютні негаразди", - пообіцяв він.

16 квітня Лукашенко заявляв, що стабілізація білоруського валютного ринку станеться в найближчі декілька днів. "Сьогодні, завтра, післязавтра - вирівняємо ситуацію", - говорив він, відмічаючи, що "вже немає тієї катастрофічної ситуації на споживчому, валютному ринку".

За словами Лукашенко, Білорусь і далі піде своїм шляхом. "Останнім часом нам все частіше підкидають ідеї у зв'язку з цими фінансовими негараздами, мовляв, потрібні реформи. Нас тонко, акуратно, з подання, звичайно, звідти, підштовхують до якихось реформ і кричать, особливо ці з п'ятої колони, що потрібні негайно реформи і реформи. А що за реформа потрібна? Яку вони нам пропонують реформу? Вони нам пропонують реформу на руйнування", - сказав Олександр Лукашенко.

"Нам реформа потрібна ось така: коли господарства працюють, отримують продукцію, у будь-якій точці планети попит на неї є, тоді те, що потрібно державі, - продав, а на решту - купуй по імпорту, що хочеш. І немає проблем з валютою. Ось така потрібна реформа, - додав Лукашенко, відмітивши, що іншого шляху у країни немає.

Як повідомлялося, 11 травня Національний банк Білорусі оголосив про фактичну девальвацію місцевого рубля. За повідомленнями з Мінська, курс білоруського "зайчика" за декілька годин впав відразу на 30%. Проте навіть за такою ціною готівкових доларів і євро в обмінних пунктах, як і раніше, немає.

Нагадаємо, що проблеми з валютою у країні виникли через діїі самої влади Білорусі. Напередодні президентських виборів у грудні 2010 були підвищені зарплати у бюджетній сфері. Вже тоді білоруський рубль похитнувся. Ще до виборів люди почали скуповувати стабільніші долари і євро. В результаті за 2010 рік золотовалютні резерви Білорусі зменшилися на 622 млн дол. (11%).

За перші 2 місяці 2011 року білоруси купили ще майже 1 млрд дол., у березні - 500 млн дол. Зневірившись задовольнити ажіотажний попит на тверді валюти, Нацбанк Білорусі 22 березня 2011 року перестав продавати банкам долари для подальшого перепродажу населенню.

Такими методами влада країни сподівалася врегулювати ситуацію з нестачею доларів і євро, але результатом стала ще більша валютна паніка.

Через відсутність готівкового долара у Білорусі виник неабиякий попит і, як наслідок, дефіцит сертифікованих діамантів і золотих зливків вагою від 100 грамів до кілограма.

Загалом у березні населення купило в Нацбанку 470 кілограмів золота проти 209 кілограмів, куплених за два попередні місяці, і 184 діаманти, порівняно з 263 діамантами, купленими в січні-лютому.

Читайте також:

Білоруський рубль обвалився на 30% за декілька годин

Мавроді пообіцяв Лукашенку за допомогою МММ зупинити інфляцію в Білорусі

Валютна криза у Білорусі залишила без роботи 600 тисяч осіб

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: