Лукашенко пообіцяв за 2 місяці стабілізувати валютний ринок

Уряд і національний банк Білорусі розробляють план заходів по врегулюванню ситуації на валютному ринку.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко розраховує, що ситуація на валютному ринку буде стабілізована впродовж 1,5-2 місяців. Яким чином уряд та національний банк добиватимуться цього, буде оголошено наступного тижня.

"Півтора-два місяці у нас на стабілізацію на валютному ринку. Повністю. Щоб населення не просто слухало, вірило або не вірило, а повірило, що курс, який визначений, діятиме і далі, і ситуація розвиватиметься в цьому напрямі, який буде позначено президентом", - заявив Лукашенко в четвер, 25 серпня, на нараді з питань соціально-економічного розвитку в Мінську.

"Далі тягнути не можна, за підсумками наради ми повинні визначитися", - сказав президент. За його словами, у "вівторок-середу - все буде зведено в один документ і винесено на рівень президента, наступного тижня я оголошу людям, як діятиме уряд і Національний банк в цій ситуації", - заявив Лукашенко.

За словами очільника Білорусі, на сьогоднішній день у країні катастрофи немає, ситуація контрольована, але вимагає ухвалення певних рішень.

Нагадаємо, Білоруський центробанк у середу, 24 серпня, розіслав комерційним банкам лист з "рекомендацією" проводити операції тільки по купівлі готівкової іноземної валюти.

Як відомо, фінансова криза, яка згодом переросла у загальноекономічну, у країні виникла через дії самої влади Білорусі. Напередодні президентських виборів у грудні 2010 були підвищені зарплати у бюджетній сфері. Вже тоді білоруський рубль похитнувся. Ще до виборів люди почали скуповувати стабільніші долари і євро. В результаті за 2010 рік золотовалютні резерви Білорусі зменшилися на 622 млн дол. (11%).

За перші 2 місяці 2011 року білоруси купили ще майже 1 млрд дол., у березні - 500 млн дол. Зневірившись задовольнити ажіотажний попит на тверді валюти, Нацбанк Білорусі 22 березня 2011 року перестав продавати банкам долари для подальшого перепродажу населенню.

Такими методами влада країни сподівалася врегулювати ситуацію з нестачею доларів і євро, але результатом стала ще більша валютна паніка.

Як повідомлялось, у липні білоруські банки почали масово закривати обмінні пункти у зв'язку зі значним скороченням обсягу здійснюваних ними валютних операцій через дефіцит валюти в країні.

Читайте також:

Білоруським банкам заборонили продавати валюту населенню

Банкам Білорусі дозволили продавати валюту на "соціально значимі цілі"

Білоруські банки масово закривають обмінники

Лукашенку оголосили "економічний джихад"

Світовий банк визнав економіку Білорусі нежиттєздатною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: