Лукашенко попросив фінансистів забути про "незрозумілий вільний ринок"

На думку Лукашенка, прем'єр-міністр і голова правління Національного банку керуються у своїх дїях незрозумілими теоріями.

 Президент Білорусі Олександр Лукашенко закликав Нацбанк і чиновників посилити контроль за валютним ринком. Про це він заявив на нараді з урядом країни.

"Склалася ситуація, коли кілька сотень або десятків ключових підприємств приносять валюту в країну, а прем'єр-міністр і голова правління Національного банку, грунтуючись на незрозумілих теоріях вільного ринку, роздають кому заманеться цю валюту", - заявив президент Білорусі.

Лукашенко не пояснив, що саме потрібно робити уряду і Нацбанку, але відзначив, що обмеження не повинні стосуватися фізичних осіб.

"Я не кажу, що всіх потрібно затиснути. Населення - це святе… Населення купило кілька мільйонів доларів і все одно розмістило їх у банках. А підприємства ведуть себе розхлябано", - наголосив президент.

Раніше повідомлялося, що міжнародні резерви Білорусі в 2010 році скоротилися на 11 відсотків до 5,03 мільярда доларів, хоча влада країни припускала, що вони повинні збільшитися до 6,2-7,5 мільярда. Найбільший тиск на резерви припав на грудень, коли білоруси запасалися валютою на тлі чуток про можливу девальвацію.

На початку 2011 року в білоруському ЦБ підкреслювали, що девальваційні очікування зійшли нанівець, а атака на резерви припинилася. Тим не менш, після цього Білоруська валютно-фондова біржа підвищила збір з покупців іноземної валюти до двох відсотків. Збір був збільшений відразу в 210 разів.

Теорія вільного ринку при проведенні торгів валютою передбачає відмову держави від прямого втручання в ціноутворення валюти. При цьому воно може керувати низкою макроекономічних показників, наприклад, ставкою рефінансування, що сильно впливає на курси, що формуються на біржі.

Читайте також:

Лукашенко заявив, що використав би армію проти демонстрантів

Білорусь назвала санкції США проти Лукашенка "сталінізмом"

Україна закупить у Білорусі вершкове масло

Білорусь зупинила імпорт українського пива

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: