Лукашенко висунув Росії новий ультиматум у "газовій війні"

Після заяви посла Росії в Білорусі про завершення "газової війни", Олександр Лукашенко пригрозив припинити транзит російської нафти, якщо Росія не заплатить борг.

Білорусь припинить транзит російської нафти і газу в Євросоюз, якщо "Газпром" не заплатить залишки боргу перед Мінськом протягом доби.

Про це повідомив президент Білорусі Олександр Лукашенко на нараді з урядом країни. Заява Лукашенка послідувала приблизно через годину після того, як посол Росії в Білорусі Олександр Суріков оголосив про завершення "газової війни".

Нагадаємо, "Газпром" 24 червня направив Білорусі платіж у 228 мільйонів доларів. Проте в Мінську вважають, що компанія винна ще 32 мільйони доларів. Сторони не можуть домовитися про розмір ставок на транзит, тому в "Газпромі" цей борг не визнають і пояснюють. Крім того, в монополії відзначають, що Білорусь не виконує умови, прописані в контракті "Газпрому" і "Бєлтрансгазу".

"Газова війна" Росії і Білорусі почалася в середині червня після того, як президент Росії Дмитро Мєдвєдєв заявив, що "Газпром" повинен обмежити постачання в сусідню країну, якщо вона не розплатиться з боргами. Мінськ на той момент повинен був "Газпрому" близько 200 мільйонів доларів за те, що платив за газ не за контрактними, а за більш низькими цінами.

"Газпром" виконав вимогу президента і скоротив постачання на 15 відсотків, потім на 30, а потім - і на 60 відсотків. Мінськ, у свою чергу, пред'явив вимогу щодо оплати транзиту газу і пригрозив зривом поставок до ЄС. В "Газпромі" відзначали, що готові заплатити, але Білорусь не приймає платежі.

24 червня, коли "Газпром" заплатив за транзит, а Білорусь - за газ. Втім, Мінськ відправив "Газпрому" не стільки, скільки хотіла монополія, а на п'ять мільйонів доларів менше: 187 замість 192 мільйонів. З чим пов'язано перерахування саме такої суми, поки невідомо.

Читайте також:

Білорусь: Росія частково оплатила транзит газу

Мінськ дав "Газпрому" дві години на повну оплату транзиту газу

"Газова війна" триває: Білорусь пригрозила перекрити транзит газу в Європу

Росія відновила постачання газу в Білорусь

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: