Лукашенко розпорядився негайно знизити ціни на бензин

Білоруський президент пообіцяв зниження цін на нафтопродукти, та запевнив, що надалі вони не будуть підвищуватись так стрімко.

Лукашенко
newspax.ru
Олександр Лукашенко
Президент Білорусії Олександр Лукашенко віддав розпорядження знизити ціни на нафтопродукти. Про це він заявив у середу, 8 червня, на нараді з економічних питань.

"Давайте домовимося, що паливо із завтрашнього ранку буде не 5200, не 5100, а максимум 4500 білоруських рублів (0,91 дол)", - білоруський президент.

Зазначимо, представники мереж АЗС вже підтвердили, що у четвер з 7:30 ранку дизельне паливо буде коштувати 4450 білоруських рублів, бензин А-95 - 4500, А-92 - 4200, А-98 - 6600.

Лукашенко також зазначив, що надалі ціна на бензин різко не ростиме, буде прив'язана до курсу долара, коли він встановиться.

"І до 1 січня, коли у нас буде курс 5000 (білоруських рублів за долар), або 4500: якщо 4500 - таким і залишиться, якщо 5000 - значить, до 1 січня працюватимете по ціноутворенню, в квартал додаючи по 2-3%, якщо це потрібно буде, але не на 30%", - сказав Лукашенко. "От і все моє рішення по паливу", - зробив висновок він.

Незабаром після заяви Лукашенка, білоруський державний концерн з нафти й хімії "Білнафтохім" висловив готовність компанії до виконатння розпорядження президента і заявив про майбутнє пониження ціни на паливо.

Білоруський президент також додав, що, можливо, доведеться "відкручувати ціни" і по інших групах товарів. "Головна проблема, яка досі хвилює людей, це - інфляція. Адже головне сьогодні не просто зробити так, щоб бюджет був товстим і жирним, а захистити людей. При цьому неприпустимо робити різкі рухи тіла у ціноутворенні. Можна тільки вниз, вгору не можна" - продовжив він свою думку.

Лукашенко зажадав від уряду і Нацбанку погоджених дій зі стабілізації ситуації на валютному ринку і заборонив підвищувати ціни без його відому більш ніж на 3-5%.

"Якщо я ще раз почую про розбіжності між урядом і Нацбанком, то стане дуже погано й уряду, й Національному банку", - пригрозив білоруський президент.

Нагадаємо, білоруський державний концерн "Білнафтохім" у вівторок, 7 червня, збільшив вартість нафтопродуктів у середньому на 31%. Так, дизельне паливо в Білорусі стало коштувати 5,1 тисячі білоруських рублів за літр (збільшення ціни на 30,8%), бензину АІ-92 - 5,1 тисячі рублів за літр (на 29,1%), АІ-95 - 5,8 тисячі рублів за літр (на 33,3%), АІ-80 - 4,95 тисячі рублів за літр (на 28,6%).

Останнє підвищення роздрібних цін на бензин і дизельне паливо відбулося 24 травня після оголошення про девальвацію білоруського рубля. Подорожчання склало 20-25%. Це було вже четверте підвищення вартості палива у поточному році.

Читайте також:

У Білорусі бензин подорожчав на 25% за один день

Білорусь оприлюднила план виходу з фінансової кризи

П'яний чиновник Лукашенка з матюками розповів про кризу в Білорусі

Лукашенко отримає 3 мільярди від Росії на подолання кризи

Білорусам дозволили купувати бензин за долари

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: