Лукашенко вимагає знайти сланцевий газ в Білорусі

Білоруський президент вважає, що в разі виявлення сланцевого газу в країні, Білорусі вдасться "зіскочити" з російської "газової голки".

Президент Білорусі Олександр Лукашенко зажадав від уряду знайти сланцевий газ на території країни.

"Ми з прем'єр-міністром недавно обговорювали питання про сланцевий природний газ. Ви його дістали з Мясниковичем (глава Національної академії наук Михайло Мясникович –ред.)?", - запитав Лукашенко, звертаючись до прем'єр-міністра Сергія Сидорського в ході свого послання до білоруського парламенту у вівторок в Мінську.
"Не достали", - відповів на власне питання президент.

Лукашенко відзначив, що недавно європейці нібито заявили, що за допомогою сланцевого газу на третину "найближчим часом скоротять постачання палива з Росії".

"Якщо ми можемо, давайте працюватимемо над цим, давайте на цьому напрямі сконцентруємо грошові кошти, це ж невеликі гроші, адже ми уміємо бурити, рубати, діставати", - сказав Лукашенко.

Зараз Мінськ імпортує практично весь необхідний газ з Росії за пільговою ціною, яка в 2010 році складе 171,5 долара за тисячу кубометрів. При цьому "Газпрому" належить половина "Белтрансгаза", компанії, що здійснює транспортування газу по білоруській території.

Ряд найбільших нафтогазових компаній світу дійсно отримали ліцензії на розвідку запасів сланцевого газу в Європі. Якщо європейські країни зуміють збільшити своє газовидобування, то їх потреба в паливі з Росії впаде. На початку квітня стало відомо, що великі запаси сланцевого газу відкриті в Польщі, що зараз є крупним споживачем "Газпрому", а потім компанія Total заявила, що цікавиться аналогічними запасами на території України.

19 квітня міністр природних ресурсів Росії Юрій Трутнев заявив, що зростання здобичі сланцевого газу представляє проблему для "Газпрому" і Росії. При цьому раніше глава "Газпрому" Олексій Міллер заявляв, що сланцевий газ не зможе зробити істотного впливу на європейський ринок.

Читайте також:

Американцям дозволили рити українські надра в пошуках газу

Французи видобуватимуть сланцевий газ в Україні

Росія визнала знайдений в Україні газ своєю проблемою 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: