Лукашенко звинуватив "братів-росіян" у білоруській кризі

Лукашенко вважає, що нерівні економічні умови в рамках Митного союзу стали однією із  причин фінансової кризи у Білорусі.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що на ситуацію в країні впливають, в тому числі, й нерівні умови господарювання в рамках Митного союзу.

"Цього року ми маємо ціну на природний газ більшу, ніж у Німеччині. Спасибі братам-росіянам за це", - зазначив він в п'ятницю на нараді по ситуації на валютному і споживчому ринку.

Крім того, сказав президент, "ми маємо чималі витрати на придбання нафти".

"Нам обіцяли, що у нас не буде мит після того, як ми ратифікуємо всі документи щодо Митного союзу. Однак у нас мито збереглося. Воно називається по-іншому - якась премія для компаній, вона вища однієї третини мита", - зазначив президент.

"Це ставить нас у неоднакові умови з товаровиробниками Росії та Казахстану", - заявив Лукашенко.

Як повідомлялося, фінансова криза у країні виникла через діїі самої влади Білорусі. Напередодні президентських виборів у грудні 2010 були підвищені зарплати у бюджетній сфері. Вже тоді білоруський рубль похитнувся. Ще до виборів люди почали скуповувати стабільніші долари і євро. В результаті за 2010 рік золотовалютні резерви Білорусі зменшилися на 622 млн дол. (11%).

За перші 2 місяці 2011 року білоруси купили ще майже 1 млрд дол., у березні - 500 млн дол. Зневірившись задовольнити ажіотажний попит на тверді валюти, Нацбанк Білорусі 22 березня 2011 року перестав продавати банкам долари для подальшого перепродажу населенню.

Такими методами влада країни сподівалася врегулювати ситуацію з нестачею доларів і євро, але результатом стала ще більша валютна паніка.

Читайте також:

Білорусів попередили про інфляцію у 40%

"Бацька" визнав, що з емісією рубля переборщили

Білоруські вкладники втратили мільярд доларів через девальвацію

Білорусь офіційно девальвувала курс національної валюти

Лукашенко пообіцяв подолати валютну кризу за 2 місяці

Економіку Білорусі може врятувати кредит у 8 млрд доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: