Лукашенку оголосили "економічний джихад"

Білоруси через соцмережі закликають співгромадян бойкотувати продукцію вітчизняного виробництва.

Білоруські опозиціонери оголосили "економічний джихад" президентові країни Олександру Лукашенку та закликали бокотувати продукти білоруського виробництва. З такою заявою виступили учасники групи "ВКонтакте" "Революція через соціальні мережі".

"Перевіримо на міцність горезвісну "єдино вірну економічну модель". Дізнаємося, наскільки глибокі золотовалютні резерви. У пост-кризовий період гострого дефіциту валюти на внутрішньому ринку кожен громадянин може внести свій посильний внесок у повалення режиму", - говориться у зверненні одного з користувачів соціальної мереж.

Учасникам групи рекомендовано відмовитися від товарів білоруського виробництва на користь імпортних, не зберігати заощадження у білоруських рублях, переводити усі вільні гроші у валюту, а також знімати усі гроші з рахунків у білоруських банках.

Також у групі закликають відмовитися від споживчих кредитів, громадського транспорту, економити електрику і воду (при цьому оплачуючи послуги ЖКГ в останній день), не здійснювати правопорушень і не платити режиму штрафів.

Послідовникам "економічного джихаду" пропонується не пити і не палити, щоб не платити державі акцизи з алкоголю і сигарет, не читати державну пресу, не грати в держлото і не брати участь в національних святкуваннях і виборах.

Група "Революції через соціальні мережі" стала відома після серії акцій мовчазного протесту. Координуючі свої дії через соцмережі групи людей по всій країні кожну середу збиралися у багатолюдних місцях, мовчали, періодично плескали в долоні, виражаючи "схвалення" і "захват".

2 липня у Білорусі були заблоковані групи під назвою "Революція через соціальні мережі" та "Стратегія майбутнього".

Однак, користувачі соціальних мереж вже створюють нові групи спілкування, в яких обговорюється стратегія дій незгодних з політикою влади.

Нагадаємо, фінансова криза у країні виникла через діїі самої влади Білорусі. Напередодні президентських виборів у грудні 2010 були підвищені зарплати у бюджетній сфері. Вже тоді білоруський рубль похитнувся. Ще до виборів люди почали скуповувати стабільніші долари і євро. В результаті за 2010 рік золотовалютні резерви Білорусі зменшилися на 622 млн дол. (11%).

За перші 2 місяці 2011 року білоруси купили ще майже 1 млрд дол., у березні - 500 млн дол. Зневірившись задовольнити ажіотажний попит на тверді валюти, Нацбанк Білорусі 22 березня 2011 року перестав продавати банкам долари для подальшого перепродажу населенню.

Такими методами влада країни сподівалася врегулювати ситуацію з нестачею доларів і євро, але результатом стала ще більша валютна паніка.

Як повідомлялося, інфляція в Білорусі за перше півріччя складе 33-34%, і країна, яка переживає економічну кризу, вийде у світові лідери за цим показником.

Читайте також:

У Білорусі "революцію" блокують через соціальні мережі

У Білорусі закрили доступ до соціальних мереж

Білорусь виходить у світові лідери за темпами інфляції

Білорусь оприлюднила план виходу з фінансової кризи

Білорусів попередили про інфляцію у 40%

"Бацька" визнав, що з емісією рубля переборщили

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: