ЛУН.ua: інвестиційні перспективи львівських новобудов стали кращими, ніж у київських

Первинний ринок житла в Україні в 2016 році зміцнив свої позиції. Про це свідчить статистика кількості укладених угод та динаміки цін, зібрана фахівцями порталу ЛУН.ua. Львівські новобудови стали лідерами за привабливістю для інвесторів, випередивши навіть київські.

Інформація з каталогу ЛУН.ua свідчить про те, що вартість квартир у Львові поступається лише цінам на столичне житло. Однією з причин є стабільні позиції ринку нерухомості в місті. За останні два роки кардинальних цінових коливань на львівське житло не відбувалось, чого не можна сказати про ситуацію в столиці. 

Станом на січень 2014 року квадратний метр київського житла оцінювався в 1701 $, а львівського — в 1011 $. У 2015 році за квадратний метр квартири в Києві необхідно було заплатити 1372 $. Львівський цінник становив 935 $ за кв. м. У 2016 році квадратний метр київського житла коштував 1186 $, а львівського — 974 $. Ця статистика підтверджує, що починаючи з 2015 року ціни на нерухомість у Львові лише зростали. У столиці ж її вартість знизилася майже на 30%. 

У Львові майже немає "заморожених" новобудов, що додатково пояснює інвестиційну привабливість міста. Для столиці ж відкладені проекти стали суттєвою проблемою. 

Існує кілька причин для інвестування у львівське житло. Одна з них — висока туристична привабливість міста, що формує попит на добову оренду житла. Вартість добового проживання в однокімнатній квартирі в будні дні — від 250 до 350 грн. У святкові дні ціна збільшується майже удвічі. Місячний прибуток від однокімнатної квартири може скласти навіть 10 000 грн. Відповідно, окупиться вона за 7-8 років. 

На думку українців, Львів увійшов до п'ятірки найкращих міст країни за рівнем економічного розвитку та інфраструктури. Жителі міста вважають умови життя у Львові набагато кращими у порівнянні зі столичними. 

Довгострокових прогнозів щодо ситуації на львівському ринку житла поки немає. Але столичні забудовники мають вжити кардинальних заходів. В інакшому випадку київське житло не буде становити значного інтересу для інвесторів у порівнянні зі львівським.

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: