Луснув банк "Аркада": що буде з грошима людей та недобудованими квартирами

Дата публікації
Перегляди
9598
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Луснув банк "Аркада": що буде з грошима людей та недобудованими квартирами

Фото: УНІАН

Правоохоронці розслідують факти можливого незаконного привласнення коштів посадовими особами банку "Аркада" та забудовниками.

Нацбанк України відніс комерційний банк "Аркада" до категорії неплатоспроможних. І якщо вкладники не надто постраждали (понад 90% виплатять гроші в повному обсязі), то що робити інвесторам житла, які вклались в "Аркаду" і квартир своїх досі не отримали.

Питання це настільки серйозне, що на одному брифінгу зібрались банкіри, силовики і столична влада. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Таке рішення було ухвалено для захисту кредиторів і вкладників банку. Причина виведення банку з ринку – це зменшення нормативу капіталу", - пояснив голова НБУ Кирило Шевченко.

Вкладники банку, за словами голови Нацбанку, від такого рішення не мають постраждати. Понад 90% з них повністю отримають свої кошти назад. А от інвестори в будівництво "Аркадою", які вже кілька років вимагають від банку і пов'язаних з ним забудовників свої квартири, не знають, що з ними буде далі. А це - 40 будинків.

"Це шахрайство стосовно інвесторів і кримінал, бо забудовник зібрав з інвесторів загалом понад 13 мільярдів гривень. Куди ці гроші поділись? Я вважаю, що правоохоронні органи повинні дати оцінку таким діям швидше", - сказав мер Києва Віталій Кличко.

Усе літо інвестори привертали до себе увагу. Вони ходили від НБУ до Офісу президента, стояли під столичною мерією. І навіть перекривали вулиці.

У них - різні проблеми. Чиїсь квартири майже готові, але зайти туди не можуть. А хтось купив фундамент, далі будівництво зупинилося. В банку пояснювали, що були перепони. А от правоохоронці вже розслідують кримінальні провадження.

"Дослівно - це привласнення коштів, тобто ми розслідуємо факти можливого незаконного привласнення коштів посадовими особами банку "Аркада" та забудовниками", - зазначив голова СБУ Іван Баканов.

Однак фігурантів не називають, і підозр ще нікому не оголосили.

Банк "Аркада" віднесли до категорії неплатоспроможних

Банк "Аркада" віднесли до категорії неплатоспроможних

Зараз в банку "Аркада" ввели тимчасову адміністрацію. Вже відсторонений президент банку Костянтин Паливода напередодні зустрівся із інвесторами у наметовому містечку просто біля банку. Житло пообіцяв, але яким чином - поки не знає.

"Національний банк України взяв на себе велику відповідальність, у них немає рішення вашого питання. Я намагатимусь. Є надії вирішити проблему надання житла, яке ви оплатили", - сказав співвласник банку "Аркада" Костянтин Паливода.

Та житло - це не питання Нацбанку. Мер столиці доручив "Київміськбуду" провести аудит щодо добудови комплексів. І після цього - запропонувати інвесторам вирішення питання. Ті наче вірять.

"Тому якщо "Київміськбуд", КМДА і вище керівництво гарантують отримання інвесторами своїх квартир, то звісно, на мою думку, всіх інвесторів влаштує такий сценарій", - сказав представник інвесторів Віталій Щербаков.

Сценарій економічно можливий, але юридично довгий. Інвесторам ще потрібно буде через суд змінити так званого управителя, яким до цього був банк "Аркада".

"Потім якийсь інший забудовник, наприклад "Київміськбуд", повинен юридично взяти цей об’єкт і почати його добудовувати. Тому ніби шанси є, але багато факторів треба пройти, щоб об’єкт добудувався", - пояснив юрист будівельного права Олександр Босенко.

А силовики і банкіри вже заговорили про необхідність нового закону, який би уберіг інвесторів від ризиків залишитись і без грошей, і без житла.

Автори: Олена Мацюцька, Наталя Гончарова

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
9598
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація