Львів'янам не віддадуть аеропорт

Президент зупинив дію розпорядження уряду "Про передачу цілісного майнового комплексу державного підприємства "Міжнародний аеропорт "Львів".

Президент України Віктор Ющенко зупинив дію розпорядження Кабінету міністрів "Про передачу цілісного майнового комплексу державного підприємства "Міжнародний аеропорт "Львів" та звернувся до Конституційного суду для вирішення питання про його конституційність.

Текст відповідного указу від 8 жовтня розміщено на офіційному сайті глави держави.

Аеропорт "Львів"
gazeta.lviv.ua
Міжнародний аеропорт "Львів"
Зазначеним розпорядженням № 705-р від 6 вересня 2007 року Кабмін передав цілісний майновий комплекс державного підприємства "Міжнародний аеропорт "Львів" разом із злітно-посадковою смугою у власність територіальної громади Львова.

Водночас президент вважає, що це розпорядження не відповідає завданням щодо реформування та розвитку Збройних сил України, визначеним Указом президента України від 27 грудня 2005 року № 1862-25т, що виданий згідно зі статтею 106 Конституції України та на виконання Законів України "Про основи національної безпеки України" та "Про організацію оборонного планування".

Злітно-посадкова смуга, про яку йдеться в розпорядженні Кабінету міністрів України, разом з військовим аеродромом "Львів" використовуються для потреб ЗСУ до 2011 року включно, і вилучення зазначеної злітно-посадкової смуги з управління Міністерства оборони призведе до зниження бойової готовності військ, що створить загрозу національній безпеці, підкреслює глава держави.

З огляду на наведене, йдеться у поданні президента до КС, зазначене рішення Кабінету міністрів не відповідає статті 17 Конституції України, за якою забезпечення захисту суверенітету і територіальної цілісності України визнаються найважливішими функціями держави, пункту 7 статті 116 Конституції України, яким на Кабінет міністрів покладено здійснення заходів щодо забезпечення обороноздатності і національної безпеки України, частині третій статті 113 Конституції України, згідно з якою Кабінет міністрів зобов`язаний керуватися у своїй діяльності Конституцією України, а також, зокрема, указами президента України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України.

За викладених обставин розпорядження Кабінету міністрів України № 705-р також не відповідає і частині другій статті 8 Конституції України, згідно з якою нормативно-правові акти мають прийматися на основі Конституції України і відповідати їй.

Брати участь у конституційному провадженні за цим поданням уповноважено заступника глави Секретаріату президента України – Представника президента України у Конституційному суді України Марину Ставнійчук.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: