Made in Ukraine. Що й куди експортує Україна та які перспективи розширення ринків збуту

Постачання товарів до ЄС напівавтоматично відкриває Україні ринки збуту інших країн.

Українські товари "розповзаються" по світу: насіння, олія, гречка, молоко, автомобільні запчастини та навіть дошки для серфінгу. Всього і не перелічиш. Угода України з ЄС дала можливість вітчизняним виробникам значно збільшити свою присутність на прилавках європейських магазинів.

У США можна купити українські огірки, в Австралії  – гречку, а в Саудівській Аравії – сукні. Товари "made in Ukraine" можна зустріти по всьому світу. Про це йдеться в сюжеті програми "Сніданок з "1+1".

Те, що українське може бути популярним за кордоном, власним досвідом довела львівська дизайнерка Олена Даць. Її одяг зараз продається в Арабських Еміратах, США та Франції.

"Коли ти кажеш, що український дизайнер, українська мода, то всі це знають, з повагою і зацікавленням завжди ставляться. Має бути оригінальна ідея, звісно. Повинно мати в собі якусь душу, тепло – і це те, чим ми є конкурентні", – говорить дизайнерка Олена Даць.

Знайти в закордонних магазинах товари з позначкою "made in Ukraine" "Сніданку" виявилось геть нескладно. У США наші товари продають у багатьох відомих торгівельних мережах. До прикладу, в Чикаго засумувати за тим, як смакує Батьківщина, точно не вдасться. Тут можна купити все: від київських тортів та різних пундиків до українського сала. Така ж ситуація і в магазинах Лос-Анджелеса та Нью-Йорка.

На полицях європейських крамниць теж є чимало звичного для українців краму. Скажімо, в невеличкому магазинчику в Ризі полиці забиті нашою олією, цукерками, кетчупом та кавою. Українську продукцію можна купити також в Італії, Франції, Польщі, Єгипті та Ізраїлі.

Пробитись на закордонний ринок – клопіт виробника, кажуть експерти. Але держава допомагає налагодити контакт. Кажуть, часто самі виробники не знають повний перелік країн, де українське охоче купують.

"У нас є зона вільної торгівлі з країнами, про які мало хто говорить, ЕФТА, куди відносяться Норвегія, Швейцарія, Ісландія. І ми вже закінчили переговори з Канадою", – говорить заступник міністра економічного розвитку та торгівлі, торговий представник України Наталія Микольська.

ВідеоВ супермаркетах яких країн найбільше товарів з України

Найбільше українських товарів можна купити в крамницях найближчих сусідів та Євросоюзі, а також у США. Однак є і екзотичніші ринки збуту, каже експерт.

"Ми ще експортуємо до достатньо багато цікавих країн. Наприклад, Малаві, Бурундії, ми говоримо також про маленькі острівні країни", – каже Наталія Микольська.

Загалом, українські товари можна купити майже у 200 країнах світу. Серед них не лише продуктові та промислові, а й навіть літаки та твори мистецтва.

Близько третини товарів Україна експортує до країн Євросоюзу, на другому місці – Росія, далі – Туреччина, Єгипет, чимало країн колишнього Радянського Союзу, а також США.

"Україна достатньо сильна тим, що в людей є інженерна освіта, інженерне бачення. Ми можемо набагато більше, ніж поляки нарощувати експорт високотехнологічних товарів і виробляти їх тут. Наприклад, літаки "Антонов", двигуни, турбіни, запчастини до спеціальних реактивних виробів, помпи. Скажімо, у Єгипті в багатьох містах і селищах по 20 років працюють українські помпи і насоси без відповідного обслуговування з боку України. Потрібно проїхатися по цих місцях і сказати, що ми й далі виробляємо ці помпи, ці насоси. І це означає, що це є наш ринок", – сказала Наталія Микольська.

Експерт наголосила, що за кордоном досить конкурентоспроможні українські продукти харчування, товари машинобудівної галузі, продукція легкої промисловості. Також – запчастини до автомобілів, які використовують чимало автомобілебудівників у Європі.

Для збільшення продажу товарів за кордон Україні потрібна система державної підтримки експорту (її вже допрацьовують), а також загальна промоція бренду "Зроблено в Україні".

"На полицях європейських супермаркетів достатньо багато є товарів не під українськими брендами, а під так званими "private label" – під маркою цього супермаркету, але продукція виготовлена в Україні. Це ще один спосіб просування наших товарів і іноді достатньо прибутковий. Українське печиво, українська олія, українські соуси й кетчупи продаються по всьому світу під так званими "private label". І це для них достатньо вигідно, як перший крок для заходження на цей ринок. І ця частина нашого експорту приносить нам достатньо значну частину валютної виручки", – зазначила торговий представник України.

Микольська уточнила, що в багатьох випадках експорт товарів до ЄС майже автоматично розблоковує експорт і до інших країн.

"Для українського експортера вивести продукцію на європейський ринок – це достатньо великі кошти. І пройти процедури, що підтверджують якість товарів, – теж. Якщо б наші експортери не були впевнені в тому, що цей ринок для них вигідний, вони б це не робили як маркетинговий хід. Хоча вихід на ринок Європейського Союзу, особливо для продовольчих товарів, майже напівавтоматично означає відкриття дуже великої кількості інших ринків. Тому що власне оця відповідність якості й безпечності стандартів в Європейському Союзі означає те, що ти майже автоматично отримуєш доступ до ринку різних країн. Яскравий приклад – курятина, яка, отримавши доступ до ринку ЄС, почала експансію на ринки достатньо багатьох інших країн. Те саме стосується столового яйця", – сказала Микольська.

Зона вільної торгівлі з Євросоюзом вимагає від України, аби продукція відповідала стандартам якості та безпеки в ЄС. Коли українські товари відповідатимуть цим вимогам, вони майже автоматично почнуть потрапляти на європейський ринок.

ВідеоВідсьогодні починає діяти заборона на ввезення до України понад 70 видів товарів з Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: