Максимальна пенсія в Україні становитиме 8808 гривень

Кабінет міністрів підготував законопроект, що обмежує максимальний розмір пенсій, який збирається внести на розгляд до Верховної ради 10 грудня.

Високооплачуваних українських пенсіонерів, які збираються на заслужений відпочинок з 2011 року, чекає істотне скорочення виплат. За деякими даними, максимальну пенсію збираються обмежити 12-ма мінімальними пенсіями - на сьогодні 8808 гривень.

Кабмін підготував законопроект, що обмежує максимальний розмір пенсій, який збирається внести до парламенту 10 грудня, повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович.

Також Лавринович сказав, що планується офіційно підвищити пенсійний вік держслужбовців. Зараз вони можуть йти на пенсію на 5 років пізніше, ніж усі інші громадяни (жінки-держслужбовці - в 60 років, чоловіки - в 65), але для цього керівництво повинне написати представлення на продовження віку перебування на держслужбі.

Але, як пояснило джерело в Кабміні, обмеження почне діяти тільки для тих, хто вийде на пенсію наступного року і пізніше, і може бути тимчасовим - на декілька років.

Знижувати пенсію нинішнім пенсіонерам не дозволяє Конституція, тому їх не чіпатимуть. Нардеп Ксенія Ляпіна (НУНС) назвала таке рішення правильним, але більше політичним, ніж економічним. "Враховуючи, що тих, хто отримує пенсії понад 10 тис. грн., і сьогодні менше 1%, а обмеження торкнеться тільки майбутніх пенсіонерів, дефіциту Пенсійного фонду це практично не зменшить. Зате вже в грудні може початися масовий вихід на пенсії високооплачуваних фахівців, не бажаючих втрачати великі пенсії", - заявила Ляпіна.

Як відомо, зараз тисячі держслужбовців, прокурорів, суддів мають пенсію 10 тисяч гривень і більше.

Нагадаємо, раніше голова правління Пенсійного фонду Борис Зайчук повідомив, що в 2010 році дефіцит фонду становитиме 26,6 млрд гривень.

Зі слів Зайчука, незважаючи на зростання на 19% порівняно з 2009 роком доходів Пенсійного фонду, дефіцит цього року становить 26,6 млрд гривень

Читайте також:

Уряд не збирається підвищувати пенсійний вік

З Нового року чиновникам уріжуть зарплати й пенсії

Мінімальна пенсія в Україні зросла на 11 гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: