Масло подорожчає ще на 10 %

Через дефіцит масла, експерти прогнозують нове подорожчання. Очікується подорожчання вже взимку.

До зими масло може подорожчати ще на 10 відсотків. Такі прогнози експертів, які обумовлюються дефіцитом цього продукту.

Нагадаємо, Мінагрополітики нещодавно повідомило про підвищення цін на масло. Так, за їх даними, в роздрібі кілограм масла подорожчав на 8% (3,5 грн) - до 46,16 грн. Масло в пачках підскочило ще більше - якщо в серпні 200-грамова пачка жирності 72,5% коштувала в магазині 9-9,5 грн, то наразі - 11,5-12.

Причина подорожчання, на думку експертів, у зростанні закупівельних цін на молоко.

За словами директора консалтингового агентства "Інфагро" Василя Вінтоняка, закупівля молока підвищилася влітку на 40% (1 грн). Тоді виробники спробували підняти відпускні ціни на масло приблизно на 20%, але люди стали менше брати цей продукт, і ціни довелося знижувати. Але вони все одно стали вищими, ніж було раніше. Тепер настане стабілізація, вважає Вінтоняк, але дешевшати масло не буде, тому що роздрібні мережі захочуть повернути традиційний прибуток у 15% (зараз 10-12. А до зими можливе нове подорожчання в роздрібі до 10% (1-1,5 грн на пачці), але вже через його дефіцит.

Аналітик консалтингової компанії "ААА" Марія Колесник каже, що ціни на масло залишаться стабільними як мінімум до січня: "Справжнього" масла нам вистачить, тому що скоротиться його вжиток, люди все більше переходять на спреди (суміш рослинного і тваринного жирів), які вдвічі дешевші".

Директор з виробництва однієї з торгівельних мереж каже, що масло зараз беруть набагато менше, тому якщо термін його зберігання (2-3 місяці) добігає кінця, торгівля знижує ціни до так званих "соціальних", отримуючи прибуток 2-3%, аби продати товар.

Читайте також:

В Україні подорожчали овочі та вершкове масло

До кінця року ціни більше не зростатимуть

Наступного року гречка в Україні стане рідкістю

Через подорожчання євро виростуть ціни на ліки, авто та побутову техніку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: