Майже 10 млн українців живуть на доходи менше 700 гривень

За останні десять років кількість українців, що живуть на прибутки нижче за прожитковий мінімум зменшилася з 39,2 мільйонів людей до 9,5 мільйонів.

В Україні 9,5 мільйонів людей живуть на доходи нижче за прожитковий мінімум – 700 гривень. Про це свідчать дані, оприлюднені Державним комітетом статистики.

Водночас, як наголошує Держкомстат, за останні десять років кількість українців, що живуть на прибутки нижче за прожитковий мінімум зменшилася з 39,2 мільйонів людей до 9,5 мільйонів.

На початку двохтисячних років кількість наших співвітчизників, що живуть на мізерні прибутки, складала більшу частину населення.

Наприклад, у 2000 році на 270 грн на місяць (прожитковий мінімум на той період) існували 80% населення України. І в наступні роки, аж до 2003-го, цей відсоток тільки ріс.

А от з 2003 року населення України почало стрімкими темпами багатіти і вже в 2006 році тільки половина українців жила на прибутки, що дорівнювали 427 грн (прожитковий мінімум на той період).

Статистичне відомство зафіксувало, що минулого року уперше з 2003 року в Україні знову почав збільшуватися відсоток українців, що знаходяться на межі виживання.

Так, якщо в передкризовому 2008 році усього 18,1% українців жили на прибутки, нижчі за прожитковий мінімум (626 грн на той період), то минулого року цей показник виріс до 21,4%. Іншими словами, 9,5 мільйонів наших співгромадян живуть на прибутки нижче 700 грн.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович у червні презентував економічну програму, згідно з якою в Україні частка населення, що живе за межею бідності, до кінця 2014 року не повинна перевищувати 7%.

Читайте також:

Мер Донецька закликав містян готуватися до гіршого життя

Янукович обіцяє за 5 років залишити бідними 7% українців

Зарплати українців за рік впали у півтора рази

Україна посіла 69-те місце у світі за рівнем життя

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: