Майже по чверті мільйона гривень на місяць. Стало відомо, скільки заробляє кожен член ВККС

Дата публікації
Майже по чверті мільйона гривень на місяць. Стало відомо, скільки заробляє кожен член ВККС

УНІАН

Загалом за січень члени ВККС разом отримали понад 3 млн грн — це річна зарплата суддів за 2016 рік, підрахували активісти.

225 тисяч гривень на місяць — стільки здебільшого заробляє кожен член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України

Такі дані випливають з відповіді ВККС на запит "Всеукраїнського об'єднання "Автомайдан", яку активісти опублікували у Facebook.

"Зміни, внесенні до закону "Про судоустрій і статус суддів" від початку року позитивно вплинули на заробітну плату членів Вищої кваліфікаційної комісії та Вищої ради правосуддя, яка зросла в кілька разів. Ми вирішили надіслати запити, щоб дізнатися яка ж тепер зарплатня членів ВРП та ВККС", — пояснили "автомайданівці".

"Вища кваліфікаційна комісія суддів України виявилася більш відкритою, ніж Вища рада правосуддя і відповіла на наш запит, щодо заробітної плати отриманої їх членами в січні 2017 року. Суми вражають, за один місяць члени ВККС отримали фактично річну заробітну плату суддів 2016 року. Загалом за січень членам ВККС було виплачено понад 3 млн грн заробітної плати", — зазначили активісти.

Крім того, автомайданівці припустили, що подібний заробіток мають і члени Вищої ради правосуддя, яка не надала у відповіді на запит чітких цифр щодо зарплат.

"Припускаємо, що стільки ж отримали за січень і члени Вищої ради правосуддя, однак, на їх думку інформація щодо зарплатні є службовою та не підлягає публікації. Що ж, цікаво як вони сподіваються приховати це в своїх деклараціях?" — резюмували активісти.

З відповідями на запити активістів можете ознайомитися нижче.

Зарплата членів ВККС та Вищої ради правосуддя from tsnua

Нагадаємо, раніше глава ВККС заявив про масові звільнення серед українських суддів. Так, на сьогодні у двохстах українських судах і апеляційних судах залишилося працювати менше 50% суддів. Окремі суди навіть припинили своє функціонування через відсутність суддів.

Бажання стати частиною Верховного суду в Україні виявили понад 600 професіоналів

Бажання стати частиною Верховного суду в Україні виявили понад 600 професіоналів

Наступна публікація