Майже половина банків в Україні належать іноземцям

Майже 10% банківської системи України належить росіянам, 4,5% – французам.

Серед власників українських банків найбільше акціонерів з Росії, Франції, Кіпру та Австрії. На інвестиції з цих чотирьох країн доводиться більше половини усього іноземного капіталу банківської системи України.

Про це свідчать дані, опубліковані Національним банком України на своєму офіційному сайті, пише Дело.

Частка іноземного капіталу з цих чотирьох країн у банківській системі України на початок 2011 року складала 22,8%. Якщо врахувати, що в цілому на початок року присутність іноземного капіталу в українській банківській системі знаходилася на рівні 40,1%, виходить, що на "велику четвірку" інвесторів доводиться більше половини цієї присутності.

Участь російського капіталу у банківському секторі України складає 9,85%. Доля французьких акціонерів в сукупному статутному капіталі українських банків - 4,5%, компаній, зареєстрованих на Кіпрі, - 4,09% (крім того, 0,37% - опосередкована участь), компаній з Австрії - 3,41% (0,59%).

За станом на 1 січня 2011 року з 176 працюючих в Україні банків налічувалося 55 фінансових установ з іноземним капіталом, у тому числі 20 - зі 100%-им іноземним капіталом. За попередніми даними, на початок 2011-го частка іноземного капіталу в українських банках складала 40,6%, за уточненими даними - 40,1%.

Нагадаємо також, що до 1 липня 2011 року участь іноземного капіталу в українській банківській системі знаходилася на рівні 38,9%, скоротившись за підсумками червня на 1 відсотковий пункт (в.п.).

Читайте також:

Іноземні банки покидають Україну

У червні українські банки збільшили капітал майже на 5 млрд гривень

Єврокомісія вважає, що банківська система України стабілізувалась

Збитки українських банків перевищили мільярд гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: