Майже половину своїх доходів українці витрачають на харчі - Держстат

Майже половину своїх доходів українці витрачають на харчі - Держстат

Фото: УНІАН

П'ята частина витрат на харчування йде на купівлю м'яса.

Українці витрачають на харчування як вдома, так і поза його межами 45,6% своїх доходів. До того ж міські жителі витрачають більше грошей на продукти, ніж сільські - 46,6% і 43,2% відповідно. Середні витрати на продукти - 3749,26 грн на місяць, із яких понад 22% ідуть на купівлю м'яса.

Такі дані наводить Державна служба статистики, яка дослідила витрати українських домогосподарств протягом першого кварталу 2019 року. Опитали 8446 сімей в усіх регіонах України, окрім анексованого Росією Криму та окупованих частин Донеччини й Луганщини.

До структури грошових витрат українських родин також входять непродовольчі товари - 31,1%, оплата послуг (без витрат на харчування поза домом) - 14,1%, особисте підсобне господарство - 1,2%, інші витрати - 8%.

Міські жителі на оплату послуг витрачають більше коштів, ніж сільські - 15,7% та 8,9% відповідно. Натомість сільські більше за міських витрачають на непродовольчі товари (30,2%/34,2%), а також на особисте підсобне господарство (0,2%/3,8%).

На комунальні послуги українцям у середньому в місяць доводиться віддавати 1866 грн (23,3% від витрат), на медичні послуги та ліки – 408 грн.

2,2% витрат припадають на ресторани та готелі, 1,7% - на відпочинок та культуру.

Тим часом новий прем'єр Олексій Гончарук окреслив головні цілі уряду на найближчі п'ять років. Він вірить, що за 5 років економіка може зрости на 40%. Одним із основних кроків для Кабміну він назвав подолання бідності та збільшення прожиткового мінімуму.

Які продукти подорожчають до кінця року – Економічні новини

Які продукти подорожчають до кінця року – Економічні новини

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Схуднення та здорове харчування
Наступна публікація