Медведько шукатиме корупцію в "Нафтогазі"

Президент дав доручення розібратися, чи є ознаки корупції в роботі енергетиків.

Олександр Медведько
УНІАН
Генпрокурор має перевірити корупцію в "Нафтогазі" протягом тижня.
Президент України Віктор Ющенко вимагає від генерального прокурора Олександра Медведька протягом тижня розібратися, чи є ознаки корупційних дій у сфері продажу газу НАК "Нафтогаз України" комунальним підприємствам. 

"Я вимагаю від Генпрокуратури розібратися, що зараз робиться у газовій сфері з точки зору цінової політики для комунального господарства. Просив би це зробити у тижневий термін", - заявив Ющенко на координаційній нараді керівників правоохоронних органів у п’ятницю.

Віктор Ющенко
Офіційний сайт Президента України
Таке завдання він отримав від президента.
Він також вимагає розібратися, "чи є в сьогоднішній схемі закупівлі і продажу газу, яку здійснює НАК "Нафтогаз", ознаки корупційних діянь", а також, "що знаходиться у газових сховищах – що там є українське, НАК "Нафтогазу", на яких умовах воно там знаходиться".

Ющенко зазначив, що при укладенні газових угод у 2007 році ціна "в розрахунку на людину споживання газу" виросла за рік на 50 доларів.

"50 доларів отримує конкретна структура. Це не у зв’язку зі зміною цінової політики. Тільки через зміну посередництва. Комунальний газ відпускається по 95 доларів, а до людини він доходить вже по 143. І ця різниця, безумовно, лягла комусь в кишеню", - заявив він.

Нафтогаз України
Архів
"Нафтогаз" знову опиняється в центрі уваги українського суспільства.
Президент вважає, що така ситуація є наслідком "жульничества і шахрайства у системі розподілу газу для комунального сектора".

"Корупція виникає там, де межа державних активів впирається в межу приватних активів", - сказав глава держави.

В той же час, НАК "Нафтогаз України" висловив здивування критикою президента, що була висловлена на адресу компанії.

Про це заявив представник "Нафтогазу" в коментарі "РБК-Україна".

"Ми поки не можемо зрозуміти, про що говорив президент. Таких цін, як 95 доларів або 143 доларів у нас немає", - сказав співрозмовник агентства. Населенню поставляється газ українського видобутку за цінами, значно нижчими, ніж 95 доларів, не кажучи про 143 доларів, додав він. 

Підприємства комунальної теплоенергетики отримують його для потреб населення за пільговою ціною 686 гривень (135,8 долара), але продають вироблене тепло, а не газ.

У компанії також зазначили, що неодноразово повідомляли про власників газу в українських сховищах, як і те, що обсяги українського газу в них у декілька разів перевищують торішні показники.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: