Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Медведєв наполягає, що за продовження транзиту газу через Україну Росія хоче скасування своїх боргів

Таку позицію російський прем’єр називає "взаємовигідними умовами".

Прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв підтвердив позицію російського "Газпрому" щодо вимог для продовження транзиту російського газу через Україну. А саме – скасування тримільярдного боргу перед українським "Нафтогазом", який було підтверджено Стокгольмським арбітражем. Про це Медведєв заявив в ефірі російського телеканалу.

"Врегулювання розбіжностей з питань поставок і транзиту газу через Україну можливе тільки за "нульовим варіантом", рішення має бути вигідним для двох сторін. Неможливо домовитися щодо газу і водночас сказати: знаєте що, ви нам ще заплатите гроші за усіма судовими рішеннями", - цитує Медведєва "Інтерфакс-Україна".

"Тому, хочуть вони цього чи ні, очевидно, що в цьому разі необхідно прийти до якогось нульового варіанту. Подобається цей вислів чи ні, але це має бути взаємовигідне рішення для двох сторін", - продовжив голова уряду РФ.

Як повідомлялося, 18 листопада російський "Газпром" скерував українському "Нафтогазу" офіційну пропозицію щодо подовження транзиту газу. Він пропонує Україні або подовжити старий транзитний контракт, який завершується 31 грудня цього року, або укласти новий договір на один рік. Міністр енергетики та захисту навколишнього середовища України Олексій Оржель назвав неприйнятною таку пропозицію. Глава Кабміну Олексій Гончарук каже, що Україна не зацікавлена в укладенні проміжного контракту. Повинен бути довгостроковий контракт, у рамках якого сторони будуть працювати на європейських умовах.

13 грудня - останній критичний термін для підписання відповідного договору, аби він почав діяти від 1 січня 2020 року. Дія нинішнього договору, який був підписаний 10 років тому, спливає 31 грудня 2019-го. Сторони не дійдуть згоди щодо умов нового договору. Пропозиція Москви – обнулити всі судові вимоги. Водночас Київ не згоден, адже в судах уже виграв 3 млрд доларів і подав позовів ще майже на 12 млрд доларів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції