Менеджер, якому закидають "віджим" підприємств Донбасу, заперечив роботу на Курченка

Дата публікації
Перегляди
2026
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Менеджер, якому закидають "віджим" підприємств Донбасу, заперечив роботу на Курченка

Експерти ж розійшлися в оцінках можливих наслідків офіційної блокади ОРДЛО.

Великі підприємці, чиї заводи та шахти залишились в ОРДЛО, заявили про втрату контролю над своєю власністю. ДТЕК і "Метінвест" Ріната Ахметова заявили про неприйнятність вимоги про перереєстрацію підприємств, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

За інформацією, яка доходить з неконтрольованої території, всі заводи насильно переводять у майбутній так званий "перспективний холдинг". Керувати ним має фаворит Януковича Сергій Курченко, а його менеджер Роман Перегудов безпосередньо керує процесом. ТСН вдалося додзвонитися цьому чоловікові, але він заперечив свою роботу на Курченка. "Ні, ви помилилися", - сказав він.

Наслідки офіційного зупинення руху вантажів через лінію зіткнення

Наслідки офіційного зупинення руху вантажів через лінію зіткнення

Тим часом в Україні жваво обговорюють рішення РНБО про зупинку товарообміну з окупованими районами Донбасу. "Ми не можемо заробляти гроші і торгувати фактично на трунах своїх героїв", - впевнений нардеп від "Укропу" Тарас Батенко. Експерти ж називають наслідки оголошеної блокади загрозливими. "Гривня буде менше коштувати відносно долара, буде просідати у своїй вартості. Ні про який курс 27,2 закладений у бюджеті не можу бути й мови. На жаль, це дуже поганий сценарій розвитку. Дуже. Таке враження, що ми стояли над прірвою, а нас зіштовхнули", - вважає Олег Устенко.

У Кабміні не відповіли на запит ТСН про пошук нових контрактів щодо постачання вугілля не з Донбасу. Ще один можливий загрозливий наслідок – збільшення контрабанди. Після закриття офіційних шляхів товарообміну, відкриється тіньовий, і ті, хто заробляв офіційно та віддавав частину в бюджет, тепер будуть віддавати хабарі за пропуск на кордоні, а країна недоотримає податків. "Можна передбачити, що хтось набиватиме собі кармани", - припускає Устенко. За даними ДФС, Україна мала 31 мільярд гривень від підприємств, які працювали на захоплених територіях. Натомість економіст Олександр Савченко впевнений, що держава від блокади лише виграє. "Я не вірю, що був такий внесок цих підприємств в економіку України. Я вірю, що був від'ємний внесок, через ПДВ виймали набагато більше коштів, ніж заходило", - вважає він. Також економіст переконаний, що мізерна частка експорту вугілля і металу із цих підприємств не призведе до зростання курсу валюти.

Кореспондент ТСН Ольга Василевська

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2026
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація