Менеджери Богуслаєва зупинили "Мотор Січ" і відправили співробітників "в простій" - ЗМІ

Дата публікації
Перегляди
1027
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Менеджери Богуслаєва зупинили "Мотор Січ" і відправили співробітників "в простій" - ЗМІ

Фото: УНІАН

Робота ПАТ "Мотор Січ" припиняється, а співробітники відправляються "у простій".

Про це повідомляють міські ЗМІ Запоріжжя, посилаючись на працівників підприємства, які вже ознайомилися з відповідним наказом свого керівництва, яке пояснює своє рішення епідеміологічною ситуацією.

Як відомо, нині фактично керує "Мотор Січчю" почесний президент В'ячеслав Богуслаєв, хоча такої посади в штатному розписі немає. Він від 90-х років керував підприємством, а після приватизації і до продажу контрольного пакета китайським інвесторам в 2016 році був його власником. ПАТ "Мотор Січ" до цього часу офіційно керують топменеджери, які були призначені наприкінці 2015 року Богуслаєвим, перш ніж укладати угоду з китайцями. Оскільки акції ПАТ "Мотор Січ" арештовані судом в рамках кримінального розслідування, підприємство три роки не проводить збори акціонерів, а це, своєю чергою, не дозволяє власникам акцій призначити новий менеджмент і переобрати органи управління АТ.

Експерти пов'язують зупинку виробництва на "Мотор Січі" і скорочення чисельності співробітників зі складним економічним становищем підприємства. Російський ринок втрачений від 2014 року, а постачання в достатньому обсязі на ринок КНР неможливі через те, що українська влада від 2017 року блокує китайським акціонерам доступ до підприємства. 2019 рік завершено з чистим збитком 532,72 млн грн, перед цим перше півріччя 2019 року — "мінус" 426 млн грн, перший квартал 2020 року — "Мотор Січ" звітує про чистий збиток у розмірі 219 млн грн. Через погіршення ситуації завод тільки за два останні роки покинули понад 4,5 тисячі співробітників, а загалом за час нестабільності було втрачено близько 8 тис. співробітників. Суди розглядають справи про розтрати і розкрадання керівників АТ "Мотор Січ" на суму близько 0,5 мільярда гривень. Нещодавно правоохоронці розкрили крадіжку з заводу авіаційного двигуна, який один з керівників підприємства намагався збути у себе в гаражі.

Раніше заступник глави одного з профільних комітетів ВРУ заявив, що В'ячеслав Богуслаєв отримав від китайців близько мільярда доларів, а арешт акцій дозволяє йому і підконтрольному йому менеджменту підприємства досі здійснювати фактичний контроль над підприємством.

Китайські власники контрольного пакета акцій від моменту його покупки через арешти акцій не мають впливу на управління АТ "Мотор Січ", відповідно, не можуть втрутитися в ситуацію, звільнивши менеджмент Богуслаєва, і відновити нормальну діяльність заводу. А останні кілька місяців китайські інвестори безуспішно намагаються в українських судах скасувати чинні арешти, щоб отримати доступ до управління активом, в який інвестовано близько мільярда доларів. Зокрема, вони направили в українське Міністерство юстиції України претензію про намір звернутися в міжнародний арбітраж і стягнути з України $ 3,5 млрд за збиток, заподіяний їм діями українських органів влади.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1027
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація