Менеджери неплатоспроможного банку перевели на свої іноземні фірми півмільярда гривень

82% кредитів фінустанова видала без застав.

Працівники та пов'язані особи нині вже неплатоспроможного "Банку Національний Кредит" списали з рахунків у банку Bank Frick and Co Aktiengesellschaft (Ліхтенштейн) на користь новостворених фірм 25,47 млн доларів (понад 0,5 млрд грн – сума еквівалентна чверті балансу фінустанови). Ці компанії були зареєстровані на менеджерів українського банку.

Про це повідомляє Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

Також з'ясувалося, що 82% кредитів у банку є беззаставними.

"Станом на сьогодні балансова вартість кредитного портфелю "Нацкредиту" складає 1 млрд 270,8 млн грн, з яких 352,4 млн грн – це кредити, які були беззаставними від початку. Кредитний портфель на 694,03 млн грн – це кредити, в заставі яких майнові права та основні засоби. При цьому, більша частина майна втрачена, або вкрадена, а більшість майнових поручителів неможливо знайти. Таким чином, можна вважати, що кредитний портфель банку на 82% є беззаставним", - уточнили у ФГВФО.

Водночас з'ясувалося, що "ринкова вартість всіх активів ПАТ "Банк Національний кредит" була визначена незалежними оціночними компаніями на рівні 178 млн грн, що становить 9% від суми, зазначеної "на папері" - 1 млрд 943 млн грн (станом на 1 грудня 2015 року)".

У ФГВФО пояснюють, що перед введенням у банк тимчасової адміністрації керывництво фінустанови уклала невигідні угоди – "були куплені права вимоги за завищеною вартістю, банк здійснив відчуження майна за цінами нижчими від звичайних, а також є випадки, коли банк відмовлявся від власних майнових вимог. Під час роботи тимчасової адміністрації такі факти були встановлені, а відповідні правочини визнані нікчемними. Їхня загальна сума становить 242,5 млн грн, 517,5 тис. доларів та 9 тис. євро".

Нині суди розглядають майже 200 справ щодо махінацій у банку, ФГВФО подав десять заяв правоохоронцям щодо вчинення кримінальних правопорушень топ-менеджерами, працівниками та пов'язаними особами "Нацкредиту".

ФГВФО уже виплатив 279,32 млн грн відшкодування вкладникам. Загальна гарантована сума у цьому банку становить 293,907 млн грн.

Загальна сума акцептованих кредиторських вимог до ПАТ "Банк Національний Кредит" станом на 1 травня 2017 року складала 807,93 млн грн.

Банк Національний Кредит_1
ФГВФО

Банк Національний Кредит_2
ФГВФО

Залиште свій коментар