Мережа гіпермаркетів "О'кей" пішла з України, залишивши 130 млн грн боргу

Постачальники стверджують, що компанія "О`кей-Україна" з ними не розплатилася, і погрожують люксембурзькій Expert Capital SA (власникові компанії) скаргою в ЄБРР.

Між компанією "О`кей-Україна", котра в липні цього року закрила у країні всі гіпермаркети "О`кей", і її постачальниками виник конфлікт. Останні заявили, що рітейлер не погасив перед ними борг у розмірі 130 млн грн, і вже написали заяви до прокуратури, звинувативши власника магазинної мережі в шахрайстві.

"О`кей-Україна" не розраховується за поставлений товар на суму близько 130 млн грн, розповіли постачальники мережі. "Ми опинилися в безвихідній ситуації, – каже гендиректор Фрі Тайм Спорт (постачальник спорттоварів для "О`кей") Вадим Ігнатов.– Зв'язатися зі співробітниками мережі ми не можемо, вони були звільнені відразу після закриття магазинів. А мобільний телефон керівника люксембурзької Expert Capital SA (володіє компанією) естонського підприємця Рауля Паруска не відповідає". Не можуть постачальники отримати і товарні залишки – після закриття магазинів їх вивезли.

В девелоперській компанії "Панорама груп", що входить до Expert Capital, відповіли, що постараються надати коментарі керівництва компанії до кінця наступного тижня.

До закриття гіпермаркетів власники влаштували розпродаж товару, в результаті якого нібито виручили близько 5 млн грн, говорить один з постачальників, гендиректор компанії Анікс (дистриб'ютор Nivea в Центральній Україні) Олександр Гонін. "Ці гроші нам пообіцяли направити на погашення боргу. Але ми їх так і не побачили", - додає він.

За даними постачальників, одна з небагатьох компаній, якій вдалося повернути частину коштів, став ТД Мегаполіс (ексклюзивний дистриб'ютор горілки "Хортиця"). Компанія "О`кей" виплатила основну частину боргу, інша буде погашена відповідно до наших попередніх домовленостей", - говорить комерційний директор ТД Мегаполіс Олексій Тихонов.

Серед кредиторів мережі опинилися такі великі компанії, як Nestle, Баядера і Зевс. "Сума боргу достатньо серйозна для компанії. Наші юристи готують позови, – говорить прес-секретар Нестле-Україна Геннадій Радченко.– Але процес їх підготовки ускладнений неможливістю провести акт звірення поставленого товару – нам нема з чим звіряти, а офісу "О`кей-Україна" не існує". За словами пана Ігнатова, з 130 млн грн близько 30 млн грн вже відсуджені, але оплата з виграних позовів до цього часу не проведена.

Тим часом, за даними постачальників, "Окей-Україна" розплатилася або домовилася про реструктуризацію боргу перед банками з кредитів на набагато більшу суму – близько 400 млн грн."За нашими даними, частина боргу перед банками була погашена готівкою. Ще частина погашатиметься за рахунок здачі в оренду торгового устаткування, яке знаходилося у банків у заставі й зараз використовується мережею Auchаn", - говорить Вадим Ігнатов. За словами постачальників, основними кредиторами мережі є Укрсиббанк і банк Фінанси і кредит.

"Наразі заборгованість "Окей-Україна" перед банком відсутня. У заставі в нас було устаткування, яке викупив Auchan", - підтвердила начальник управління зі зв'язків з громадськістю Фінанси і Кредит Наталія Нападовська.

Для захисту своїх інтересів постачальники в Києві, Запоріжжі та Харкові подали заяви до відділень прокуратури, вимагаючи порушити кримінальні справи відносно власників "Окей-Україна" за фактом шахрайства.

"З прокуратури Києва нам прислали відповідь, що передали справу на розгляд до головного управління МВС", - говорить пан Ігнатов. Партнер юрфірми Ільяшов і Партнери Роман Марченко вважає це найбільш дієвим способом боротьби з неплатником. "Існує стаття Кримінального кодексу Доведення до банкрутства. Якщо провина керівників компанії буде доведена, то вони будуть зобов'язані розплатитися з постачальниками, зокрема за рахунок коштів від іншого бізнесу", - зазначає юрист.

Конфлікт може позначитися і на роботі інших активів Expert Capital. До кінця тижня постачальники надішлють лист до головного офісу ЄБРР. "У ньому ми просимо керівництво банку не видавати передбачений транш Expert Capital на 39,9 млн доларів на будівництво торгових центрів в Україні, оскільки власник цієї компанії не виконує боргові зобов'язання", - говорить Вадим Ігнатов. Навесні минулого року ЄБРР надав кредит трьом компаніям, що входять до Панорами груп, у розмірі 139,3 млн доларів терміном на десять років на будівництво трьох торгових центрів в Україні. Перший транш на суму 100 млн доларів був виданий минулого року. "Коли ми одержимо лист, ще раз перевіримо фінансовий і ринковий стан компанії, як вона виконувала свої зобов'язання з виплати кредиту.

Висновки робитимемо після перевірки", - говорить прес-аташе представництва ЄБРР в Україні Антон Усов.

Читайте також:

Мережа супермаркетів "Домотехніка" збанкрутіла

Банк ледь не збанкрутів через блогерів

Скандальну компанію "Кінгс Кепітал" визнано банкрутом

Бізнесмени рятуються від кредитів банкрутствами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: