Меркель: більшість країн ЄС перевищили гранично допустимий дефіцит бюджету

20 з 27 країн Євросоюзу вийшли за межі граничних дефіцитів бюджетів у 3% ВВП. Ангела Меркель пропонує застосовувати санкцій до тих, хто перевищив допустимі витрати.

Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає, що Європейський валютний фонд може бути ефективним лише за умови наявності санкцій.

Про це вона заявила у Люксембурзі після зустрічі зі своїм колегою Жан-Клодом Юнкером, який також є головою групи міністрів фінансів 16-ти країн-членів зони євро – Єврогрупи.

“Повинні бути санкції”, - сказала Меркель, коментуючи плани Єврокомісії створити Європейський валютний фонд.

На її переконання, нинішня система, яка передбачає встановлення вимог до країн-членів ЄС щодо дефіцитів бюджетів та державних боргів, не виправдала себе, оскільки на сьогодні 20 із 27-ми країн-членів ЄС вже вийшли за межі граничних дефіцитів бюджетів у 3% ВВП.

При цьому, за даними німецьких ЗМІ, Берлін, зокрема, вважає за можливе запропонувати застосовувати у вигляді санкцій припинення європейської фінансової допомоги на будівництво автодоріг чи підтримку фермерів, а також відкликання права голосу у країн-порушників.

Нагадаємо, Єврокомісія розглядає можливість створення Європейського валютного фонду для допомоги країнам-членам зони євро, що мають проблеми з дефіцитом бюджету.

Разом з пропозицією про створення Європейського валютного фонду Комісія розроблятиме питання посилення координації економічної політики, а також покращення нагляду за країнами-членами. Пропозиції планується підготувати до червня.

Читайте також:

Європа чекає від Януковича стабілізації в Україні

Уряд Греції скоротив дефіцит бюджету майже на п'ять мільярдів євро

Німеччина пропонує створити європейський аналог МВФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: