Меркель: крах євро розвалить Євросоюз

Канцлер ФРН заявила, що у разі падіння євро буде зруйновано Європейський союз. Тим часом у самій Німеччині ширяться чутки про повернення в обіг німецької марки.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що у разі краху євро зруйнується не тільки Європейський союз, але і вся ідея європейської єдності.

Глава уряду ФРН закликала країни ЄС боротися за збереження зони євро, так як уряди обіцяли своїм громадянам стабільність і тепер "повинні виконати свою обіцянку".

Тим часом у самій Німеччині почали ширитися чутки про те, що країна може відмовитися від єдиної європейської валюти і повернути в обіг національну марку. Це викликало великий ажіотаж серед німців на тлі недовіри до євро. Згідно з опитуваннями, більше половини мешканців ФРН побоюються підвищення цін та інфляції. Якщо падіння курсу євро затягнеться, більшість респондентів допускають повернення колишньої німецької валюти. Те, що марка краще за євро, підтримали 59% населення.

Раніше 13 травня Греція отримала перший транш кредиту у розмірі 5,5 млрд євро в рамках пакету допомоги від ЄС і МВФ. Грецька криза, викликана великими боргами країни та дефіцитом бюджету, обвалила євро та почала загрожувати іншим країнм єврозони.

Так, Португалія, щоб уникнути "грецької проблеми", вже заявила про заплановане скорочення дефіциту бюджету на 2 млрд євро за рахунок збільшення податків і скорочення витрат.

Днем раніше заходи зі скорочення бюджетного дефіциту схвалив уряд іншої проблемної країни єврозони - Іспанії. Цього року Мадрид уріже витрати бюджету на 6 млрд євро, у той час як зарплати держслужбовців будуть скорочені на 5%. Планується, що вже в 2011 році дефіцит бюджету Іспанії вдасться скоротити до 6% від ВВП (у 2009 році цей показник становив 11,2%).

Читайте також:

На світових ринках євро продовжило падіння щодо долара

Європа оголосила про створення антикризового фонду в 750 млрд євро

Французький економіст спрогнозував "смерть" євро до кінця року

МВФ: фінансова криза в Греції може інфікувати інші країни ЄС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: