Меркель виступила проти фінансової допомоги Греції

Канцлер Німеччини Ангела Меркель не бачить у найближчому майбутньому банкрутства Афінам, а отже - не бачить необхідності грошової допомоги.

Євросоюзу слід почати надавати Греції допомогу тільки тоді, коли країна перебуватиме на межі банкрутства.

З відповідною заявою виступила в Берліні федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель.

Канцлер також зазначила, що банкрутство Афінам "наразі не загрожує. Крім того, Меркель нагадала, що на саміті ЄС, запланованому на 24 і 25 березня поточного року в Брюсселі, не слід в першу чергу обговорювати фінансові проблеми Греції.

Під час виступу федеральний канцлер також зауважила, що якщо фінансова допомога Афінам все-таки буде потрібна, як кредитор може розглядатися Міжнародний валютний фонд (МВФ). Проте в майбутньому, на думку Меркель, "ЄС потрібні більш надійні інструменти боротьби з подібними кризами і запобігання аналогічних загроз".

Нагадаємо, наразі Греція є очевидною "слабкою ланкою" в єврозоні, і її фіскальні проблеми викликають побоювання можливого дефолту країни і чинять сильний тиск на єдину європейську валюту.

Дефіцит бюджету Греції досяг за підсумками минулого року відмітки в 12,9% від ВВП країни, тоді як базові угоди єврозони припускають, що бюджетні дефіцити країн-учасниць валютного союзу не повинні перевищувати 3% ВВП. Афіни вже оголосили про підвищення податків і згортання низки бюджетних програм. За рахунок цих заходів передбачається заощадити 4,8 млрд євро.

Читайте також:

Греція натякнула ФРН на репарації за нацистські злочини

Німеччина і Франція виділять Греції 30 мільярдів євро

Фінансова криза в Греції загрожує стати глобальною

Меркель: питання про вихід Греції з ЄС не стоїть

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: