Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Мешканці Харківщини можуть залишитись без газу й опалення. Яку альтернативу пропонують людям

Альтернативним паливом зможуть обігріти півсотні багатоповерхівок.

Майже 20 тисячне місто Вовчанськ та частина району на Харківщині невдовзі можуть залишитись без газу і без опалення. Все через те, що газові труби тут ще з радянських часів під'єднані до російської мережі. І десятки років люди отримують газ саме звідти. Якщо Україна та Росія не підпишуть нової транзитної угоди, то першого січня газ у помешкання цих людей просто перестануть подавати, про це у сюжеті ТСН.19:30.

Про альтернативу російському газу у Вовчанську почали думати від початку війни на Донбасі. Так, у разі відсутності газу, найбільший дитячий садочок міста обігріватиме спеціальна модульна котельна, що працює на пресованих пелетах.

Такі котельні облаштували біля інших місцевих комунальних установ й закупили 900 тонн соняшникових пелетів. Цього вистачить, аби грітися до березня, стверджують у міськраді.

"За короткий проміжок часу їх можна запустити. Грілки, загалом, повністю в робочому стані. Вони пройшли підготовку перед опалювальним сезоном", - каже Володимир Шевченко, міський голова Вовчанська.

Відео Місто Вовчанськ і частина району на Харківщині можуть залишитись без газу й опалення

Ще з радянських часів домівки людей та котельні під'єднані до російської системи. І десятки років отримували газ саме звідти. Якщо Україна й Росія не підпишуть нової транзитної угоди, то першого січня газ у помешкання цих людей просто перестануть подавати.   

Місто Вовчанськ і частина району на Харківщині можуть залишитись без газу й опалення

Альтернативним паливом зможуть обігріти й півсотні багатоповерхівок. Котельні мають можливість працювати без газу. Проте власників квартир з індивідуальним опаленням закликають купувати електрокотли. Навіть вартість місцева влада обіцяє компенсувати. Втім, електромережі слід терміново підсилити, щоб вони витримали навантаження.

Чиновники кажуть, що кілька років тому розробили проєкт, як під'єднатися до газотранспортної системи України. Але на реалізацію необхідні півмільярда гривень. Натомість експерти кажуть, якщо нашій системі доведеться працювати без транзиту, проблеми будуть не лише у Вовчанську.

"Південь. Передусім, Херсонська, Миколаївська область, Одеська, частина Харківської.. Можливо, не вистачатиме по деяких пунктах нормативного тиску і будуть знижуватись обсяги постачання газу в окремі регіони, на окремі підприємства", - зауважує Володимир Омельченко, директор енергетичних програм Центру Разумкова.

Юлія Семененко

Залиште свій коментар

Вибір редакції