Металурги піднімають ціни

З наступного року найбільші виробники сталі в Україні підвищать ціни на внутрішньому ринку мінімум на 15%.


Першою про підвищення з січня цін на металопродукцію на внутрішньому ринку вчора заявила найбільша в Україні гірничо-металургійна компанія "Метінвест". Ціни в середньому зростуть на 15-20%, відзначають в Українській асоціації металоторговців.

"На даний час ціни реалізації арматури та катанки, що діють на ринку України в листопаді-грудні, стали порівняні з собівартістю виробництва, зокрема, через значну девальвацію національної валюти, що, у свою чергу, вплинуло на необхідність підвищення цін реалізації на ці види продукції", - пояснив гендиректор "Метінвест Україна" Олег Ольшанський.

На Маріупольському металургійному комбінаті ім. Ілліча та меткомбінаті "Запоріжсталь" заявили, що не мають наміру підвищувати ціни з січня, але не виключають, що можуть зробити це в майбутньому. "Досі вартість нашої продукції була прив'язана до курсу долара. А оскільки ціни на залізорудну сировину, феросплави, коксівне вугілля і кокс, які складають більше 80% собівартості продукції, з ослабленням гривні ростуть, повинна підвищитися і вартість кінцевої продукції", - відзначив заступник генерального директора меткомбінату ім. Ілліча Олександр Чако. За його словами, ситуація може змінитись у разі переведення розрахунків за сировину в гривню - зараз це питання розглядає Міністерство економіки.

За оцінками Української асоціації металоторговців, цього року обсяг споживання металопродукції в Україні складе 9,1 млн. т, з них імпорт - 2,6 млн. т.

У свою чергу експерти ринку прогнозують, що підвищення цін на металопродукцію в Україні може призвести до падіння попиту на неї.

Як повідомляв ТСН.ua, у листопаді виробництво металопродукції в Україні впало наполовину в порівнянні з листопадом 2007 року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: