"Метінвест", "Нафтогаз" та "Укрзалізниця" увійшли в ТОП-20 європейських компаній

У двадцятку найбільших компаній Центральної та Східної Європи увійшли три українські підприємства. За об'ємом прибутку "Метінвест" зайняв перше місце серед промисловців.

Українські підприємства "Метінвест", "Нафтогаз" і "Укрзалізниця" ввійшли в 20-ку найбільших компаній Центрально-Східної Європи.

Такими є дані аудиторсько-консалтингової компанії "Делойт", яка склала рейтинг ТОП-500 провідних компаній Центральної і Східної Європи. До цього рейтингу увійшли 52 українські компанії. Всього в рейтингу взяли участь 18 країн з Центральної і Східної Європи.

Частка українських компаній, представлених в рейтингу, склала 10,4%. При цьому три компанії - "Метінвест" (3-е місце), "Нафтогаз України" (6) і "Укрзалізниця" (18) по доходах за 2008 рік увійшли до двадцятки найбільших в регіоні. За об'ємом прибутку "Метінвест" зайняв перше місце серед всіх представлених промислових компаній.

Українські компанії в рейтингу представлені в найбільших ключових галузях - підприємства енергетичного і добувного сектора (17), промислові підприємства (13), підприємства споживацької і транспортної галузей (16).

Перша десятка найбільших компаній виглядає так:

1. PKN Orlen - Польща
2. MOL - Угорщина
3. Metіnvest Holding - Україна
4. Skoda Auto - Чехія
5. СEZ - Чехія
6. "Нафтогаз України" - Україна
7. Grupa Metro w Polsce - Польща
8. Audi Hungaria - Угорщина
9. PGE - Польща
10. PGNiG - Польща

"За підсумками рейтингу ТОП-500, українські компанії успішно представлені практично у всіх найбільших галузях. Це свідчить про диверсифікацію українського бізнесу" - говорить управляючий партнер "Делойт" Владимир Вахт.

В той же час, він відзначає, що подальший розвиток бізнесу залежатиме від своєчасної реакції на економічні зміни, і дій по подоланню наслідків кризи.

"Криза - це не тільки нові виклики для українського бізнесу, але і нові можливості, які дуже важливо використовувати повною мірою. Так, сьогодні необхідно по-новому подивитися на всі бізнес-процеси в компанії, провести оптимізацію операційної моделі і витрат, щоб після поліпшення ситуації на світових ринках виявитися ефективнішим і сильнішим гравцем" - вважає Вахт.

Аналіз присутності міжнародного капіталу на ринках країн Центральної і Східної Європи показав значні відмінності України від інших країн регіону. Так, якщо на глобальному рівні більше половини найбільших компаній контролюються міжнародними інвесторами (265 з 500), то в Україні таких менше 25% (13 з 52).

Майже 50% українського бізнесу контролюється місцевими інвесторами, тоді як в Європі цей показник складає трохи більше 20% (127 компаній з 500). Таку ж високу частку місцевого капіталу демонструє тільки Словенія - 12 з 21.

"Це свідчить про високий потенціал української економіки по залученню іноземних інвестицій. Створивши необхідні умови для входження іноземного капіталу, Україна має шанс кардинально змінити своє положення на світовому ринку" - говорить партнер Делойт Андрій Булах.

За його словами, все залежить від того, як Україна зможе реалізувати цей потенціал.

Читайте також:

Україна відстала від Гондурасу за привабливістю для бізнесменів

Мінекономіки: Україна впевнено долає кризу

Економіка України відкотилася на 5 років назад

Україна опустилася в рейтингу конкурентоспроможності на 82 місце

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: