Методи боротьби з кризою в Росії: без кредитів, але з дефіцитним бюджетом

Уряд Росії схвалив перший за вісім років дефіцитний бюджет. Друкувати гроші чи брати позики влада РФ не збирається.

Російський уряд у четвер, 19 березня, схвалив проект скоректованого бюджету на 2009 рік і планує внести його до Державної Думи найближчим часом. Міністр фінансів РФ Олексій Купрін вже назвав документ "унікальним".

Вперше за вісім років в Росії буде дефіцитний бюджет - дефіцит складе 7,4% ВВП. У першій версії бюджету на 2009 рік, ухваленій в 2008 році, планувався невеликий профіцит. Перегляд фінансового документа був викликаний наслідками світової фінансової кризи.

"Загалом, це унікальний бюджет, звичайно. Такий бюджет Росія собі може дозволити тільки в умовах такого піку кризи, і ми можемо на це піти, тому що Росія зберігає свою стабільність, завдяки накопиченим ресурсам в попередні роки", - сказав Олексій Кудрін.

Прибуткова частина "антикризового бюджету" становитиме 6,7 трлн. рублів (близько 194 млрд. доларів по поточному курсу), витратна - 9,7 трильйонів (281 млрд. доларів).

Визнавши, що бюджет буде дефіцитним декілька років, російський прем’єр Володимир Путін дав уряду завдання добиватися зниження дефіциту в подальші роки.

При цьому покривати різницю між доходами і витратами, за його словами, влада має намір з резервного фонду, не вдаючись до іноземних кредитів і додаткової грошової емісії.

"На зовнішніх ринках ми запозичувати не збираємося", - зазначив Путін. Вдаватися до допомоги "друкарського верстата", за його словами, також "було б безрозсудно і просто небезпечно".

Читайте також:

Україна офіційно передала Росії заявку на кредит

Пинзеник нарахував в українському бюджеті страшний дефіцит

Європа відмовилася від половини російського газу

Мєдвєдєв запропонує світу нову супервалюту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: