МФВ може залишити Україну без 3,8 млрд доларів

МВФ вимагає від України відмовитись від фінансування підготовки до Євро-2012 за рахунок прибутків Національного банку України.

Міжнародний валютний фонд вимагатиме від української влади відмовитись від фінансування підготовки до Євро-2012 за рахунок 9,8 млрд грн прибутків Національного банку України, що, на їхню думку, спричинить необґрунтовану емісію. Інакше наша держава може не отримати четвертий транш обсягом 3,8 млрд доларів, передбачений меморандумом між Україною та МВФ.

Таких висновків дійшла місія МФВ на чолі з Джейлою Пазарбазіолу.

Упродовж двох тижнів експерти визначали, чи дотримується України взятих на себе зобов’язань та чи заслуговує на продовження співробітництва з МВФ.

За словами заступника голови комітету Верховної ради з питань економічної політики Ірини Акімової, крім фінансування Євро-2012, співробітників МВФ також турбує збільшення соціальних виплат населенню та потенційний ріст дефіциту Держбюджету 2010 року. "Незважаючи на те, що досягнуті в ході візиту домовленості не оприлюднюються, місія МВФ упродовж переговорів наполягала на виконання саме цих вимог", - повідомила пані Акімова.

Загалом, експерти МВФ визнали, що економічна ситуація в Україні стабілізувалася. До 15 листопада співробітники місії підготують рекомендації раді директорів МВФ, на основі яких і буде прийняте рішення щодо виділення Україні четвертого траншу кредиту за програмою "stand-by".

Нагадаємо, Україна вже отримала 10,9 млрд доларів з обіцяних 16,4 млрд кредиту МВФ. Окрім цього, зазначимо, що законопроект про фінансування підготовки до Євро-2012 за рахунок прибутків Національного банку України лобіювали представники БЮТ у парламенті.

Читайте також:

Україні не потрібно 10 мільярдів гривень на Євро-2012

Фінансування Євро-2012 загрожує обвалом курсу гривні

Уряд знайшов 400 мільйонів гривень на Євро-2012

У 2010 році буде виділено 12,3 мільярдів гривень на Євро-2012

ВідеоМФВ може залишити Україну без 3,8 млрд

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: