"Ми не можемо просто роздати людям гроші": нардеп розповів, що необхідно для кінця епохи бідності

"Ми не можемо просто роздати людям гроші": нардеп розповів, що необхідно для кінця епохи бідності

Фото: Право на владу

За словами Данила Гетманцева, подолання бідності, зокрема, залежить від розв'язання питання війни-миру

Народний депутат від "Слуги народу", голова комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев зазначив, що проблему бідності в Україні не можна вирішити просто фінансуванням. За його словами, для цього потрібен розвиток економіки.

Про це він сказав в інтерв'ю ТСН.ua. 

Гетманцев зазначив, що наразі не бачить від уряду кроків з розв'язання питання бідності в Україні в комплексі.

"Ми не бачимо стратегії подолання бідності в країні. А що таке стратегія подолання бідності? Це і є стратегія розвитку країни. Якщо б ми з вами бачили, що через деякий час, не в наступному році, але ми вийдемо на якусь прийнятну цифру прожиткового мінімуму і розуміли джерела цих процесів, то я б погодився, бо розумію, що див не буває, ми не можемо просто роздати людям гроші, бо їх ніде взяти. А якщо ми підвищуємо тільки на 2% (прожитковий мінімум, який закладений  у бюджеті-2021 році. - Ред.) і не розуміємо, що плануємо робити далі, це і є та проблема, яку я підкреслюю, говорячи про "замороження" бідності на наступний рік", - зауважив нардеп.

Він додав, що проблема бідності не вирішується просто фінансуванням.

"Треба, щоб росла економіка. Для цього треба підтримувати промисловість конкретними програмами. Все це в сукупності дає рух і розвиток економіки. Якщо цього немає, то про яку бідність ми можемо говорити? Як ми її подолаємо?" - зазначив Гетманцев.

За словами голови комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики, проблема бідності також залежить і від розв'язання питання війни-миру, оскільки "повернення наших територій під контроль України - це просто плюс ВВП".

"Крім цього, подолання бідності - це детінізація. Ми не можемо одночасно обурюватись низькими зарплатами вчителів і вимагати зниження оподаткування та скасування податкового контролю для бізнесу. Це взаємозаперечувальні речі в країні, яка щонайменше наполовину перебуває в тіні. Ми повинні почати жити чесно та вивести з "тіні" ті потоки, які на сьогодні перебувають у "тіні". Тобто, проблема бідності - це комплексна проблема", - пояснив він.

Повне інтерв'ю з народним депутатом від "Слуги народу", головою комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данилом Гетманцевим читайте на ТСН.ua.

Повʼязані теми:

Наступна публікація