Microsoft і Yahoo покладуть край монополії Google

На думку експертів, нинішня угода допоможе компаніям зміцнити свої позиції на ринку Інтернет-пошуку.

Компанії Microsoft і Yahoo готові укласти партнерський договір в області інтернет-пошуку. Цю інформацію підтвердив член ради директорів і міноритарний акціонер Yahoo Карл Айкан, який володіє приблизно 5% акцій компанії. На його думку, синергетичний ефект від цієї угоди був би вельми істотним, і вона підвищила б ринкову вартість бізнесу.

"Чим швидше ці компанії об'єднають свої зусилля в області Інтернет-пошуку і разом завойовуватимуть ринок, тим краще буде для них обох", - погоджується портфельний керівник компанії HighMark Capital management Тодд Лоувенстін.

Точні умови співпраці поки не визначені, але компанії можуть дійти до угоди вже на цьому тижні. А поки ні в Microsoft, ні в Yahoo угоду не коментують. Проте, за інформацією ресурсу All Things Digital, кілька топ-менеджерів Microsoft, включаючи керівників онлайн-напрямку компанії, зараз знаходяться в Силіконовій долині, де й намагаються завершити угоду з Yahoo.

Раніше виконавчий директор Microsoft Стів Балмер і глава Yahoo Керол Барц підтверджували, що їхні компанії готові до співпраці. Нагадаємо, що вперше про плани Microsoft з придбання Yahoo стало відомо на початку 2008 року: мова йшла про угоду вартістю 47,5 млрд доларів, але потім Microsoft відкликала свою пропозицію, тим більше що керівництво Yahoo оголосило запропоновану Microsoft ціну заниженою. Після цього лідер софтверної індустрії заявив про намір придбати лише пошуковий підрозділ Yahoo за 12,5 млрд доларів: 1 млрд одразу і потім по 2,3 млрд доларів протягом подальших п'яти років.

На думку експертів, нинішня угода допоможе компаніям зміцнити свої позиції на ринку Інтернет-пошуку, поколивавши лідерські позиції компанії Google, частка якої на пошуковому ринку США, згідно з даними дослідницької компанії ComScore, складає близько 65%, тоді як Microsoft і Yahoo належать 8% і 20%, відповідно.

Співпраця з Yahoo стала особливо актуальною для Microsoft, коли загострилася конкурентна боротьба з Google, який оголосив про випуск власної операційної системи Google Chrome OS, орієнтованої на користувачів, які більшу частину часу проводять в Інтернеті.

Відповіддю Microsoft стала презентація бета-версії нового пакету Office 2010, що включає веб-сервер-додаток Office Web. Представники Microsoft не приховують, що таким чином мають намір скласти конкуренцію службі веб-додатків Google Apps. Окрім цього, софтверний гігант пообіцяв випустити вже в першій половині 2010 року операційну систему Windows Azure, що базується на cloud computing.

Читайте також:

Microsoft випустить безкоштовний Office

Google випускає нову операційну систему

Microsoft випустить сімейну версію Windows 7

Cisco створює альтернативу Microsoft Office

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: