Міклош спрогнозував, чи вистачить Україні зменшеного до мільярда доларів траншу МВФ

Остаточний обсяг кредиту Фонд ще не ухвалив.

Через зволікання реформ в Україні Міжнародний валютний фонд може зменшити черговий розмір траншу із запланованого 1,7 млрд доларів до 1 млрд доларів. Решту грошей МВФ може виділити наприкінці 2016 року.

Такий можливий сценарій не виключає старший економічний радник нового прем'єр-міністра Володимира Гройсмана словак Іван Міклош, пише Reuters. Проте він запевняє, що навіть 1 млрд доларів у липні Україні вистачить. Адже виділення траншу від МВФ автоматично розблокує фінансову допомогу від інших донорів – кредитні гарнтії від США на 1 млрд доларів та стабілізаційний кредит від Європейського Союзу.

"Мета – якщо не отримати весь транш за один раз, то розділити його виділення на дві частини, і отримати першу в липні", – сказав Міклош, назвавши імовірною першу суму в 1 млрд доларів.

Міклош сказав, що Україні, швидше за все, буде потрібно ухвалити більше законів, аби виконати вимоги МВФ для виділення всієї суми відкладеного ще з 2015 року траншу в 1,7 млрд доларів.

Золотовалютні резерви Нацбанку України на початок червня становили 13,5 млрд доларів. Цього достатньо для стримання гривні від падіння, а також для покриття зовнішніх тисків та покрити вартість трьох із половиною місяців імпорту.

"Немає достатнього розуміння того, що реформи необхідні", – наголосив Міклош про настрої у Верховній Раді, яка на новинах про зростання економіки "розслабилася" й не поспішає ухвалювати необхідні для реформ закони.

Нині Міклош у складі офіційної делегації перебуває разом із Гройсманом у США. Він висловив надію, що йому вдасться переконати адміністрацію Барака Обами, МВФ і Світовий банк в тому, що новий Кабінет міністрів України, призначений в квітні після кількох місяців політичної кризи, зрушив реформи з мертвої точки.

"Основний меседж – переконати партнерів у тому, що новий уряд готовий до реформ і рішуче налаштований проводити їх", – наголосив Міклош.

Серед успіхів він назвав прийняття енергетичного законодавства, що дозволило перейти до ринкового формування цін на газ. Серед "плюсів" – нещодавно ухвалене законодавство, спрямоване на викорінення корупції в судовій системі України, на лібералізацію лікарського ринку, а також на розширення застосування нової електронної системи держзакупівель.

У той же час Україна запізнюється з необхідними МВФ пенсійною реформою і реформою податкової системи. Крім того, Фонд і Європейський банк реконструкції та розвитку розкритикували завищену ціну виставленого на приватизацію великого держпідприємства з виробництва добрив – Одеського припортового заводу.

ВР почне розглядати пакет законів, потрібних для продовження співпраці з МВФ

На сьогодні заплановані голосування по трьом із семи невідкладних проектів документів. Зокрема, йдеться про перелік держпідприємств, які не підлягають продажу, про реструктуризацію боргів підприємств та про державне регулювання ринку фінансових послуг. Парламентське керівництво сподівається, що увесь пакет вдасться ухвалити до кінця місяця. Нині ж, принаймні, хочуть результативно розпочати.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: