Міклош спрогнозував, чи вистачить Україні зменшеного до мільярда доларів траншу МВФ

Остаточний обсяг кредиту Фонд ще не ухвалив.

Через зволікання реформ в Україні Міжнародний валютний фонд може зменшити черговий розмір траншу із запланованого 1,7 млрд доларів до 1 млрд доларів. Решту грошей МВФ може виділити наприкінці 2016 року.

Такий можливий сценарій не виключає старший економічний радник нового прем'єр-міністра Володимира Гройсмана словак Іван Міклош, пише Reuters. Проте він запевняє, що навіть 1 млрд доларів у липні Україні вистачить. Адже виділення траншу від МВФ автоматично розблокує фінансову допомогу від інших донорів – кредитні гарнтії від США на 1 млрд доларів та стабілізаційний кредит від Європейського Союзу.

"Мета – якщо не отримати весь транш за один раз, то розділити його виділення на дві частини, і отримати першу в липні", – сказав Міклош, назвавши імовірною першу суму в 1 млрд доларів.

Міклош сказав, що Україні, швидше за все, буде потрібно ухвалити більше законів, аби виконати вимоги МВФ для виділення всієї суми відкладеного ще з 2015 року траншу в 1,7 млрд доларів.

Золотовалютні резерви Нацбанку України на початок червня становили 13,5 млрд доларів. Цього достатньо для стримання гривні від падіння, а також для покриття зовнішніх тисків та покрити вартість трьох із половиною місяців імпорту.

"Немає достатнього розуміння того, що реформи необхідні", – наголосив Міклош про настрої у Верховній Раді, яка на новинах про зростання економіки "розслабилася" й не поспішає ухвалювати необхідні для реформ закони.

Нині Міклош у складі офіційної делегації перебуває разом із Гройсманом у США. Він висловив надію, що йому вдасться переконати адміністрацію Барака Обами, МВФ і Світовий банк в тому, що новий Кабінет міністрів України, призначений в квітні після кількох місяців політичної кризи, зрушив реформи з мертвої точки.

"Основний меседж – переконати партнерів у тому, що новий уряд готовий до реформ і рішуче налаштований проводити їх", – наголосив Міклош.

Серед успіхів він назвав прийняття енергетичного законодавства, що дозволило перейти до ринкового формування цін на газ. Серед "плюсів" – нещодавно ухвалене законодавство, спрямоване на викорінення корупції в судовій системі України, на лібералізацію лікарського ринку, а також на розширення застосування нової електронної системи держзакупівель.

У той же час Україна запізнюється з необхідними МВФ пенсійною реформою і реформою податкової системи. Крім того, Фонд і Європейський банк реконструкції та розвитку розкритикували завищену ціну виставленого на приватизацію великого держпідприємства з виробництва добрив – Одеського припортового заводу.

ВідеоВР почне розглядати пакет законів, потрібних для продовження співпраці з МВФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: