Мільйонери не платять податку на прибуток

Лише кожен шостий бізнесмен, що проживає у Великобританії і заробляє понад 10 мільйонів фунтів стерлінгів на рік, сплачує податок на прибуток.


Лише кожен шостий бізнесмен, що проживає у Великобританії і заробляє понад 10 мільйони фунтів стерлінгів на рік, платить податок на прибуток, пише газета The Daily Mail з посиланням на дані міністерства фінансів королівства.

Як з'ясувалося, сума недоотриманих виплат досягає 2 мільярдів фунтів стерлінгів.
 
Масштаби ухилення від сплати податків стали відомі в результаті декількох запитів відповідно до закону про свободу інформації (Freedom of Information). Виявилося, що що з 400 багатих британців в 2004-2005 податковому році тільки 65 заповнили декларацію про прибутки.
 
Згідно законодавству Великобританії, податки слід платити лише із зароблених на території країни коштів. Щоб уникнути сплати податку на прибуток, підприємці (в першу чергу, іноземні) використовують статуси особи без постійного місця проживання та нерезидента. 

Іншим варіантом є передача своїх коштів до офшорних фондів. Статус особи без постійного місця проживання в 2004-2005 податковому році у Великобританії отримали 112 тисяч чоловік. 

Крім того, широко використовується пільгова десятивідсоткова ставка податку на продаж цінних паперів. Оскільки саме операції на фондовому ринку є основним джерелом доходу багатьох британських мільйонерів, ставка, по якій обкладаються їхні доходи, виявляється меншою за ставку, наприклад, їх обслуговуючого персоналу.
 
Члени парламенту, зокрема, фракція ліберальних демократів, назвали дані Міністерства фінансів "національною ганьбою" та закликали голову міністерства Гордона Брауна прикрити лазівки в законодавстві. 

В свою чергу, представники партії консерваторів встали на захист підприємців, назвавши поведінку опонентів "негідною".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: