Мільйонні інвестиції в автомобілебудування

РФ інвестує кошти в будівництво комплексу, на якому збиратимуть легкові автомобілі, автобуси і дизельні двигуни.

ТОВ "Об'єднані транспортні технології", створене українськими Запорізьким автомобілебудівним заводом і корпорацією "Богдан" для будівництва автозаводу в Нижньогородській області, підписало угоду з Мінекономрозвитку Росії про промислову збірку автомобілів на цьому підприємстві, повідомив прес-секретар "Богдан" Сергій Красуля.

За його словами, інвестиційна угода, підписана 12 липня, передбачає пільгові постачання комплектуючих у РФ для подальшої промислової збірки на спільному заводі. "Згідно з умовами угоди, виробництво на новому підприємстві в Нижньогородській області за технологією "зварювання-фарбування-збірка" повинно бути запущено не пізніше, ніж через 30 місяців", - сказав Красуля. Відповідно до угоди підприємство повинне випускати не менше 25 тисяч легкових автомобілів у рік при двозмінному режимі роботи, а інвестиції на цей напрям передбачені в об'ємі 8,5 мільярда рублів, повідомив представник української компанії.

За його словами, в 2009 році планується запустити програму по випуску автобусів, в 2010 році - почати виробництво двигунів. "Об'єм капіталовкладень визначатиметься у міру наближення цієї дати", - додав Красуля. Прес-секретар української корпорації також повідомив, що на сьогоднішній день проект знаходиться у стадії узгодження, а до будівництва заводу передбачається приступити восени.

Уряд області і "Об'єднані транспортні технології" в кінці грудня 2006 року підписали угода про будівництво автозаводу в Борському районі регіону. Як повідомив тоді на підписанні угоди губернатор регіону Валерій Шанцев, інвестиції, в будівництво комплексу, на якому збиратимуть легкові автомобілі, автобуси і дизельні двигуни, складуть 470 мільйонів доларів. 

Відповідно до угоди підприємство буде розраховано на щорічний випуск 160 тисяч легкових автомобілів Chevrolet Lanos, Chevrolet Aveo і ZAZ Sens (створений на базі Chevrolet Lanos, збирається зараз на Україні і комплектується двигунами ЗАЗ).

Випуск автобусів Богдан-Isuzu різних типів запланований в об'ємі 6 тисяч штук. Корпорація "Богдан" створена в 2005 році в рамках реорганізації концерну "Укрпромінвест" з метою реалізації масштабних інвестиційних проектів створення в країні потужностей по виробництву автотранспорту. У її склад входять 20 компаній, серед яких Луцький автомобільний завод, "Черкаський автобус", "Хюндай Моторс Україна".

Запорізький автомобілебудівний завод (ЗАЗ), найбільший на Україні виробник легкових автомобілів, збирає Chevrolet за ліцензійною угодою з General Motors з 2003 року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: