Міллер розповів причини позову "Газпрому" до "Нафтогазу"

Прямі втрати Газпрому від січневої транзитної кризи склали понад 2 млрд.

Задача арбітражного розгляду ВАТ Газпром і НАК "Нафтогаз України" у Стокгольмі полягає не у покаранні компанії, а в тому, щоб застрахувати себе від ризиків щодо можливих російсько-українських газових криз, - заявив голова "Газпрому" Олексій Міллер. Він, зокрема, заявив, що "процес відбувається ні так, ні сяк".

"Наше завдання, передусім, полягає у тому, щоб убезпечити себе від майбутніх криз, щоб уникнути тих ризиків, які є на сьогоднішній день. Завдання не у тому, щоб когось покарати", - сказав він.

Водночас він нагадав, що прямі втрати Газпрому від січневої транзитної кризи склали понад 2 млрд.

Нагадаємо, "Газпром" 16 січня, тобто до підписання 19 січня 2009 року газових угод із НАК "Нафтогаз України", звернувся із проханням про арбітраж до Арбітражного інституту Торговельної палати Стокгольма. Причина - транзит російського природного газу через територію України.

У заявленій вимозі ВАТ "Газпром" була вказівка на те, що між НАК "Нафтогаз України" і Газпромом існує довгостроковий контракт про обсяги й умови транзиту російського природного газу через територію України на період з 2003 до 2013 рік і відповідні доповнення до нього.

Згідно з цим документом, на думку "Газпрому", відповідач - НАК "Нафтогаз України" - не лише "не дотримувався юридичних зобов'язань щодо транзиту природного газу через територію України до Європи", але ще і вилучав транзитний газ.

У Стокгольмському арбітражі "Газпром" просив, зокрема, зобов'язати відповідача відновити і продовжувати виконання своїх зобов'язань з надання послуг транзиту позивачеві відповідно до умов довгострокового контракту.

Також "Газпром" просив визнати вилучення відібраного газу порушенням довгострокового контракту і зобов'язати відповідача повернути позивачеві відібраний газ (або його еквівалент).

Крім того, "Газпром" надіслав до стокгольмського арбітражу додатковий лист з уточненням позовних вимог. Останній пункт у ньому описаний цифрою у 100 тис. євро.

У "Нафтогазі" вважають, що заявлені Газпромом вимоги "є необґрунтованими і категорично відхиляються Нафтогазом "із процесуальних і формальних підстав, а також з підстав по суті".

У документі також наголошено, що "Нафтогаз" залишає за собою право подати зустрічний позов проти "Газпрому" у разі, якщо арбітражне виробництво буде продовжено.

Читайте також:

Україна в п'ять разів зменшила закачування російського газу

Тимошенко стверджує, що не друкувала гроші для оплати газу

"Газпром" зібрався підвищити ціни на газ

"Нафтогаз" повністю розрахувався з "Газпромом"
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: