Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Милованов розповів про вплив епідемії коронавірусу на економіку України

Урядовець вважає, що перед вітчизняним бізнесом відкрилися нові можливості.

Україна не відчула негативного економічного впливу через поширення у світі коронавірусу.  Про це заявив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов, повідомляє hromadske.

"З економікою ми поки що уважно моніторимо, слідкуємо за змінами, і ми ще не бачимо жодних негативних сигналів", — запевнив він. "У нас є певний експорт, коли ми продаємо товари в Китай, але більшість товарів, там є олія, харчові товари, не будуть зачеплені", — пояснив міністр.

Плейлист 34 відео Економічні новини

Актуальні економічні новини: бізнес, фінанси та прогнози.

Економічні новини

За його словами, ситуація може мати для української економіки нові можливості. "Наприклад, Китай може почати виробляти менше металу, і це дасть можливість всім металургійним заводам світу замінити трішки", — розтлумачив Милованов.

Міністр наголосив, що гальмування імпорту споживчих товарів з Китаю також стимулюватиме вітчизняного виробника. "Це з одного боку, можливо, якось і впливає на економіку, але це дає можливість українському бізнесу зайти в цю нішу, там, де зараз немає товарів, і розвитися", — розповів керівник Мінекономіки.

Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн. Двоє українців підхопили вірус на круїзному лайнері.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса.

Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Залиште свій коментар

Вибір редакції