Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Милованов розповів, як отримати та хто стежитиме за дешевими кредитами для малого бізнесу

Міністр розкрив деталі президентського плану.

Міністр економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов розповів про кредити від 1,5 млн гривень для малого та середнього бізнесу з маленькими відсотками, які анонсував президент України Володимир Зеленський. Про це він розповів в ефірі "Сніданку з 1+1".

"Для того, щоб отримати кредит для розвитку бізнесу потрібно буде показати, що є бізнес-план та його справжність. Я думаю, що люди мають мати можливість розвивати свій бізнес. 1,5 млн – це не такі великі гроші, щоб цим почав зловживати існуючий великий чи середній бізнес, хоча спроби можливо будуть, для цього є певний моніторинг, але це можливість для людини, яка хоче щось спробувати. Дійсно спробувати, і 5,7 і 9% це такі відсотки, за яких можна ризикнути, бо за 20% ви сьогодні не ризикнете", - розповів міністр.

Ведуча спитала, як саме уряд буде моніторити ці кредити.

"Цільове використання є критично важливим, людина буде брати гроші під конкретні речі. Наприклад, якщо ви хочете відкрити кав'ярню, то гроші не просто будуть видаватись вам на рахунок, а ви напишете: я хочу купити це, заплатити за це і банк буде слідкувати за тим, щоб ви використовували гроші так, як заявили", - відповів Милованов.

Міністр уточнив, що за виданими грошами буде стежити банк та певна агенція: "Буде агенція, яка страхує кредит на випадок, якщо банк не бачить кредитної історії, або бачить великі ризики. Там буде ціла інфраструктура. Зараз цей механізм створюється (агенції) і прописується".

Журналіст запитав, чи будуть умови однакові для всіх, чи банк зможе за бажанням не видавати кредит.

"Будуть чіткі конкретні умови, які потрібно виконати. Буде чітко прописано, як має виглядати типовий бізнес-план, що людина має купити, якщо вона хоче цей бізнес-план впровадити", - відповів він.

За словами Милованова, вся детальна інформація про програму буде скоро повідомлена.

"Буде веб-сайт, який незабаром анонсують, на ньому будуть всі банки, куди можна звертатися за таким кредитом. Точно будуть державні банки, тому що у них багато відділень і вони мають певну інфраструктуру і надійність, але всі інші банки, які хочуть приєднатися до цієї програми будуть також анонсовані на цьому сайті", - резюмував міністр.

Нагадаємо, 3 грудня повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський заявив, що задля повернення заробітчан додому в Україні запускають державну програму надання доступних кредитів під власну справу "Повертайся і залишайся". Кредит може становити до 1,5 млн грн, а відсоткова ставка – від 5% до 9%.

Пізніше прем'єр-міністр України Олексій Гончарук повідомив, що від 1 лютого 2020 року почне діяти урядова програма з підтримки малого і середнього підприємництва.

Відео Міністр розвитку економіки Тимофій Милованов розказав про найважливіші поточні реформи

Реформа зайнятості, збільшення кількості днів відпустки за власний рахунок, зобов'язання укладати договір у письмовий формі і доступні кредити для малого та середнього бізнесу. Про ці та інші важливі питання просто зараз поговоримо просто зараз із міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофієм Миловановим.  

Міністр розвитку економіки Тимофій Милованов розказав про найважливіші поточні реформи

Залиште свій коментар

Вибір редакції