Мільярдер Джордж Сорос утричі збільшив ставку на золото

Фонд Джорджа Сороса наприкінці минулого року майже утричі збільшив внески до SPDR Gold Trust. Вартість його частки перевищила 660 млн доларів.

Фонд мільярдера Джорджа Сороса Soros Fund Management майже утричі збільшив внески до найбільшого з інвестиційних фондів, що торгуються на біржі, - SPDR Gold Trust, який спеціалізується на золоті.

Це відбулося в четвертому кварталі 2009-го на тлі рекордного зростання цін на дорогоцінний метал. Компанія Сороса стала четвертим найбільшим інвестором SPDR Gold Trust, придбавши додатково 3,7 млн акцій на 421 млн доларів.

Вартість частки Soros Fund Management на 31 грудня 2009 року становила 663 млн доларів, що є його максимальним внеском.

Китайський суверенний інвестфонд China Investment Corp. (CIC) також придбав частку в SPDR Gold Trust на суму 155,6 млн доларів.

На думку аналітиків, на тлі слабкого долара учасники ринку прагнуть перевести кошти в безпечне місце. Центробанки збільшують свої золоті запаси, і надалі все більше інвесторів нарощуватимуть свій золотий портфель, переключаючись на надійніші активи, прогнозують фахівці.

Про внески Сороса стало відомо з документів для американської Комісії з ринку цінних паперів і бірж (SEC). Але документи для SEC складаються щокварталу із "запізненням" на 45 днів, з того часу Сорос міг продати свої внески частково або повністю.

Нагадаємо, на Всесвітньому економічному форумі в Давосі Сорос заявив про "бульбашку" на ринку золота і про перспективу падіння його вартості.

Активи SPDR Gold Trust цього року зросли на 2,2%, в 2009 році зростання становило 24%. Найбільшим утримувачем паперів SPDR Gold Trust є Paulson & Co.

У грудні минулого року золото досягло нового максимуму на рівні 1225 доларів за унцію, продемонструвавши зростання на 40% за 12 місяців. На цьому тижні ціна золота сягла історичного рекорду в євро (818 євро за унцію).

Утім, вже 18 лютого золото знизилося на тлі зміцнення долара і після повідомлень МВФ про плановані продажі золота на відкритому ринку.

Щоб не підривати ринок, Міжнародний валютний фонд повідомив, що продажі проводитимуться поступово протягом деякого періоду часу. Залишається відкритим також варіант покупки золота центробанками безпосередньо.

Минулого року МВФ оголосив про намір продати 403 тонн золота (майже одну восьму сукупного золотого запасу фонду). До останнього часу придбати золото у МВФ могли тільки центробанки. Такою можливістю скористалися центробанки Індії, Шрі-Ланки і Маврикія. Тепер на ринок в рамках початої минулого року програми надійдуть "залишки" у вигляді 191,3 тонни золота. За рахунок цього МВФ розраховує привернути додаткові ресурси для пільгового кредитування бідних країн.

На тлі повідомлень МВФ золото втратило в ціні 1%. Проте аналітики вважають, що це, скоріш за все, тільки спонтанна первинна реакція ринку.

Читайте також:

Сорос спрогнозував другу хвилю кризи вже цього року

Абрамович продав канадцям золоті родовища на Чукотці

У США розпочинається нова іпотечна криза

Іран заробив 5 млрд доларів на відмові від американської валюти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: